У Білорусі помилували Романа Протасевича
Білоруського опозиційного журналіста Романа Протасевича помилувано. Про це повідомляє державне білоруське інформагентство Белта.
“Буквально щойно я підписав усі відповідні документи про те, що я помилуваний. Це, звичайно, просто чудова новина”, – сказав Роман Протасевич журналістам.
Як повідомляв ІМІ, 3 травня 2023 року суд у Білорусі засудив до восьми років колонії посиленого режиму колишнього редактора Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича в справі про змову з метою захоплення влади.
Білоруського опозиційного журналіста Романа Протасевича затримали 23 травня 2021 року. Він був пасажиром літака рейсу Афіни – Вільнюс, який сів у Мінську через повідомлення про бомбу на борту. Після огляду білоруські поліцейські заарештували Протасевича. Ryanair отримав вказівки від білоруських авіадиспетчерів посадити літак у Мінську. За дорученням Лукашенка для ескорту літака в небо підняли військовий винищувач МіГ-29.
Разом із Протасевичем силовики затримали його дівчину Софію Сапегу.
Низка білоруських правозахисних організацій визнала Протасевича та Сапегу політв’язнями. ЄС та США засудили затримання Романа Протасевича.
Згодом Протасевича та Сапегу перевели під домашній арешт. Слідчий комітет Білорусі заявив, що вони уклали угоду зі слідством.
У січні 2022 року колишній головний редактор телеграм-каналу Nexta Роман Протасевич повідомив, що його відпустили з-під домашнього арешту.
Міжнародна організація цивільної авіації заявила, що загроза вибуху, яку білоруська влада використала для виправдання посадки літака авіакомпанії Ryanair у Мінську, була "свідомо неправдивою".
Згодом Роман Протасевич назвав себе "ідейним дурником" та вважає, що альтернативи Олександру Лукашенку в Білорусі немає.
У 2020 році МВС Білорусі відкрило провадження проти засновника опозиційних телеграм-каналів Nехта і Nехта Live Степана Путила та оголосило його в розшук. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі. Путилу закидають організацію масових заворушень. МВС Росії оголосило в розшук Степана Путила, засновника телеграм-каналу Nexta.
Комітет державної безпеки Білорусі заніс засновників телеграм-каналу Nexta Степана Путила та Романа Протасевича до списку осіб, причетних до терористичної діяльності, поруч з очільниками ІДІЛ та іншими міжнародними терористами. Білорусь вимагала від Польщі видати Путила та Протасевича.
Слідчий комітет Білорусі звинуватив Путила та Протасевича в організації масових заворушень у країні. Згодом суд Мінська визнав Nexta Live і логотип Nexta екстремістськими матеріалами.
Telegram-канал Nexta Live попри вимкнення інтернету став головним джерелом інформації про протести в Білорусі.
Help us be even more cool!