ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Радіо Свобода скорочує мовлення, а частину співробітників відправляє в простій

З огляду на фінансові виклики Українська редакція Радіо Свобода скорочує мовлення. 11 квітня в ефір вийшов останній випуск стріму “Свобода.Ранок”. Про це повідомляється на сайті медіа.

У редакції зазначили, що стрім понад два роки виходив на каналі Радіо Свобода в YouTube, а також на телеканалі “Еспресо”. За даними “Еспресо”, цей проєкт був одним з найрейтинговіших у програмі телеканалу.

Команда проєкту Радіо Свобода Свобода.Ранок. Фото – Радіо Свобода

“Ми одними з перших розповідали про підбиття російських кораблів в Чорному морі, про підрив греблі Каховської ГЕС, про похід Пригожина на Москву. Ми ділилися історіями людей, які зверталися до нас за допомогою і вимагали відповідей від представників влади, наприклад військові 155-ї бригади ТРО. До нас включалися топспікери, представники влади, законодавці. Нас дивилися люди з окупованих територій, які прагнуть отримувати об’єктивну та чесну інформацію”, – зазначила випускова редакторка “Свободи.Ранок” Анна Тохмахчі.

З 14 квітня редакція також відправляє в простій частину співробітників у Києві та Львові.

“Це – вимушений крок у той час, як Радіо Свобода виборює право отримати фінансування Конгресу США в американських судах. Перед тим із 1 квітня у частково оплачувану відпустку пішла частина співробітників у Празі з різних мовних служб”, – повідомила директорка української редакції Мар’яна Драч.

Через обмежені кошти Радіо Свобода також суттєво скоротило співпрацю з фрілансерами.

У березні Радіо Свобода призупинило подкасти “Діалоги з Портниковим” та “Історичну Свободу”, в яких брали участь позаштатні автори Віталій Портников і Дмитро Шурхало. Разом з тим Радіо Свобода продовжує висвітлювати події на фронті, доносить інформацію жителям в окупації в межах проєктів “Крим.Реалії” і “Донбас.Реалії”, проводить журналістські розслідування в проєкті “Схеми”, щовечора в будні аналізує події в інформаційно-аналітичній програмі “Свобода Live”.

Як повідомляв ІМІ, 10 квітня Радіо Свобода подало новий терміновий запит до суду у Вашингтоні з проханням зобов’язати USAGM (Американську агенцію з глобальних медіа) виплатити кошти, які виділив Конгрес США на роботу організації в квітні.

Що передувало

26 березня USAGM повідомило про скасування рішення про припинення грантової угоди для Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода (RFE / RL) на 2025 фінансовий рік.

Це рішення надійшло наступного дня після ухвали федерального судді округу Колумбія Ройса Ламберта, який задовольнив клопотання Радіо Свобода про тимчасову судову заборону проти USAGM. Позов стосувався припинення фінансування на суму приблизно $77 млн, яке було затверджене Конгресом США.

24 березня USAGM зобов’язалося виділити Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода частину коштів, виділених йому Конгресом.

14 березня президент США Дональд Трамп підписав указ про скорочення семи федеральних агентств, включно з USAGM – материнською компанією “Голосу Америки”, Радіо Свобода та інших міжнародних мовників США, що фінансуються урядом. 

Директива про припинення фінансування з’явилася через кілька годин після того, як Трамп підписав указ про скорочення семи агентств, включно з USAGM, “у максимальному обсязі, що відповідає чинному законодавству”.

Грант RFE / RL було припинено листом, підписаним Кері Лейк, яка вказала свою посаду як “старша радниця в.о. виконавчого директора USAGM з повноваженнями, делегованими в.о. виконавчого директора”. У листі зазначалося, що виділення гранту “більше не відповідає пріоритетам агентства”. Більше ніяких пояснень не було надано.

Радіо Свобода – це приватна, незалежна міжнародна інформаційна організація, чиї програми щотижня охоплюють аудиторію майже 50 мільйонів людей у 23 країнах світу, зокрема Росію, Україну, Іран, Афганістан, Пакистан, республіки Центральної Азії та Кавказу. Фінансується Конгресом США через Агентство США з міжнародного розвитку.



Liked the article?
Help us be even more cool!