ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Слідчий комітет Білорусі звинуватив засновників телеграм-каналу NEXTA в організації заворушень

05.11.2020, 11:07
Фото – Білоруський інформаційний центр
Фото – Білоруський інформаційний центр

Слідчий комітет Білорусі звинуватив засновника телеграм-каналів Nexta і Nexta Live Степана Путила та колишнього головного редактора телеграм-каналів Романа Протасевича в організації масових заворушень у країні. 

Про це повідомляється 5 листопада на сайті Слідчого комітету Білорусі.

За даними слідства, стосовно громадян Республіки Білорусь С. Путила і Р. Протасевича винесено постанови про притягнення їх як обвинувачених в організації масових заворушень і групових дій, що грубо порушують громадський порядок,  – ст. 293, ст. 342 Кримінального кодексу Республіки Білорусь.

Також їх звинувачують за статтею про вчинення умисних дій, спрямованих на порушення соціальної ворожнечі за ознакою професійної належності – щодо представників влади й співробітників правоохоронних органів.

Як зазначається, слідство зафіксувало і долучило до матеріалів кримінальної справи “неодноразові факти закликів до протестів, блокування доріг, страйків, координації несанкціонованих масових заходів із зазначенням конкретних місць проведення, а також маршрутів пересування”.

Як повідомляє комітет, отримані результати психолінгвістичної експертизи долучені до матеріалів кримінальної справи й підтверджують висновки слідства.

Путила і Протасевича, які живуть у Польщі, оголошено в міждержавний розшук у Білорусі та Росії.

Як повідомляв ІМІ, 20 жовтня суд Центрального району Мінська визнав телеграм-канал Nexta Live і логотип Nexta екстремістськими матеріалами. 

Телеграм-канал Nexta Live, що висвітлює протести в Білорусі, змінив назву на “НEXTA-Live” після того, як суд Мінська визнав його логотип “екстремістським матеріалом”.

14 серпня стало відомо, що МВС Білорусі відкрило провадження проти засновника опозиційних телеграм-каналів Nехта і Nехта Live Степана Путила та оголосило його в розшук. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі. Путилу закидають організацію масових заворушень.

У серпні Міністерство внутрішніх справ Росії оголосило в розшук Степана Путила, засновника Telegram-каналу Nexta.

Телеграм-канал NEXTA Live, попри вимкнення інтернету, став головним джерелом інформації про протести в Білорусі.

Liked the article?
Help us be even more cool!