ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада не підтримала поправку про додаткове фінансування телемарафону

07.10.2022, 17:45
Фото – Суспільне
Фото – Суспільне

Верховна Рада під час затвердження проєкту держбюджету на 2023 рік у першому читанні не підтримала поправку про додаткові 1,4 млрд грн на фінансування загальнонаціонального телемарафону.

Про це повідомив у телеграмі народний депутат Ярослав Железняк, передає "Детектор медіа".

За його словами, відповідна правка до проєкту держбюджету на 2023 рік не набрала достатньої кількості голосів, тому вважається відхиленою в Бюджетних висновках.

"Ось тепер бюджет виглядає значно краще", – вважає Железняк.

Він зазначив, що за дві години розгляду правок до проєкту держбюджету фактично нічого не змінилося. Железняк додав, що залишилися ще "балансові правки", які прямо прописано у висновку комітету:

+2 млрд ДФРР;

+446 млн соцзахисту дітей та сім’ї;

+1,3 млрд на заходи у сфері захисту інформаційного простору;

+100 млн виробництво телепрограм.

За ухвалення проєкту бюджету в першому читанні проголосував 251 депутат за мінімально необхідних 226.

Як повідомляв ІМІ, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що поточний формат телемарафону є адекватним з огляду на повномасштабну агресію Росії.

Водночас Євросоюз непублічно закликає Київ відходити від формату "єдиного марафону" на телебаченні й давати глядачам вибір.

18 квітня на сайті Кабінету Міністрів України громадянка Ірина Гандзюк зареєструвала петицію з вимогою захистити свободу слова та повернути в цифровий ефір телеканали "Еспресо", 5-й та "Прямий". Прем’єр-міністр Денис Шмигаль переадресував порушені в петиції питання Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації і Міністерству культури та інформаційної політики.

9 травня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України пояснила, що причина вимкнення цифрового ефіру телеканалів "Еспресо", "Прямий" і 5-й – виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України про трансляцію спільного марафону.

4 квітня телеканали 5-й, "Прямий" та "Еспресо" заявили, що Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (КРРТ) вранці 4 квітня вимкнув мовлення каналів у цифровій мережі Т2. 

Провайдер цифрового телебачення "Зеонбуд", який зараз підпорядковується державному Концерну РРТ, не знає про причини вимкнення телеканалів "Еспресо", "Прямий" та "5 канал".

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заявила, що не ухвалювала рішення про вимкнення телеканалів і не має таких повноважень.

9 травня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України пояснила, що причина вимкнення цифрового ефіру каналів "Еспресо", "Прямий" і 5-й – виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України про трансляцію спільного марафону.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що канали з так званого пулу Петра Порошенка (5 канал, Прямий та "Еспресо") вимкнули з цифрового ефіру, тому що вони завдають шкоди через "нарцисизм" експрезидента. 

5 канал і Прямий подали до суду на Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (КРРТ) і Держспецзв’язку через відімкнення від цифрового ефіру.

У липні Прямий та 5 канали закликали РНБО та Національну раду з питань телебачення і радіомовлення виділити часовий слот у спільному телемарафоні "Єдині новини", який звільняється в разі припинення участі в ньому медіагрупи "Україна".

7 вересня Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації повідомила, що телеканали "Еспресо", "Прямий" та 5-й не вимкнули з цифрового ефіру, а перемкнули на канал "Рада".

Liked the article?
Help us be even more cool!