У Тбілісі затримали воєнного блогера, який протестував проти закону про "іноагентів"
У Тбілісі (Грузія) затримали воєнного блогера, учасника акцій протесту проти закону про “іноагентів” Учу Абашидзе, повідомляє “Эхо Кавказа”.
Пізно ввечері 9 травня співробітники МВС вивели його з власного будинку в кайданках. Йому висунули звинувачення в протиправному придбанні, зберіганні, носінні, виготовленні, перевезенні, пересиланні або збуті вогнепальної зброї (ст. 236 КК Грузії).
У будинку Абашидзе протягом кількох годин проводили обшук. Його брат стверджує, що поліція винесла з дому зброю для страйкболу: “Уча – голова федерації страйкболу, іграшки забрали…”
Також він додав, що Уча мав зареєстровану зброю.
Пізніше в МВС повідомили, що розпочали розслідування фактів кібератаки на сайти різних держорганів, а саме МВС, мін'юсту та парламенту Грузії, за статтею кримінального кодексу “Зазіхання на комп'ютерні дані”.
У міністерстві стверджують, що у зв'язку з цим і провели обшук у будинку блогера.
До моменту затримання до будинку Учі Абашидзе прибули учасники акції, яка відбувалася біля парламенту. Поліція вишикувала перед протестувальниками кордон.
На місце прибув також адвокат блогера Георгій Махарадзе, зазначивши, що Уча особисто з ним не зв'язувався. Адвокат просив про зустріч зі своїм підзахисним, але правоохоронці не пускали його до будівлі.
Після затримання Абашидзе опозиційні активісти провели ходу проспектом Чавчавадзе. Через перекриття автомобільного руху кількох учасників ходи затримала поліція.
Вранці 9 травня у відомстві повідомили про затримання шести учасників мітингів проти закону про “іноагентів”. Їх звинуватили в нападі на поліцейського та пошкодженні чужої речі.
Що відомо про грузинський законопроєкт про “іноагентів”
Як повідомляв ІМІ, парламент Грузії 17 квітня затвердив у першому читанні, а 1 травня в другому читанні законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, який інакше називають законопроєктом про “іноагентів”.
Весь цей час у країні відбуваються протести, сутички між протестувальниками та поліцією. Учасників акції затримують, їм закидають адміністративні правопорушення – дрібне хуліганство та непокору співробітнику поліції.
За даними грузинських медіа, під час мітингу проти ночі 1 травня поліція інтенсивно застосовувала спецзасоби (перцевий спрей, сльозогінний газ, водомети) та грубу фізичну силу. Водночас у МВС Грузії потерпілих з-поміж пересічних громадян не згадують, а лише говорять про своїх постраждалих працівників.
У квітні 2024 року владна партія “Грузинська мрія” повторно зареєструвала в парламенті Грузії законопроєкт про “іноземних агентів”. 15 квітня в парламенті Грузії сталася бійка між депутатами під час обговорення законопроєкту про “іноагентів”.
25 квітня 2024 року Європарламент проголосував за незобов’язувальну резолюцію із закликом до ЄС не починати переговорів із Грузією про членство, доки діятиме закон “іноагентів”.
Парламент Грузії в березні 2023 року ухвалив у першому читанні закон про “іноагентів”, але через багатотисячні протести в країні відхилив його 10 березня того ж року.
Законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” також називають законопроєктом про “іноагентів” на кшталт російського.
7 травня 2024 року понад 30 депутатів Європарламенту закликали віцепрезидента Єврокомісії Жозепа Борреля тимчасово зупинити для Грузії статус кандидата в ЄС.
10 травня 2024 року стало відомо, що з грузинської проурядової телекомпанії “Імеді” звільнилися кілька співробітників.
Help us be even more cool!