Meta припиняє програму перевірки фактів у соцмережах у США

Компанія Meta 7 квітня припиняє свою програму перевірки фактів у Facebook, Instagram і Threads у США і запроваджує “Нотатки спільноти”. Про це повідомив 4 квітня керівник політики Meta Джоел Каплан у дописі в X.
“Наша фактчекінгова програма в США офіційно закриється до обіду понеділка (7 квітня. – Ред.). Тож жодних нових перевірок і жодних фактчекерів не буде. В січні ми оголошували, що скорочуватимемо цю програму й скасовуватимемо покарання. Замість фактчекінгу ми поступово запроваджуватимемо нотатки спільноти – спершу на Facebook, Threads і Instagram – без покарань за порушення”, – написав Каплан.
У блозі Meta зазначається, що автори нотаток спільноти можуть створювати й подавати нотатки під дописами, які, на їхню думку, можуть ввести когось в оману чи заплутати. “Нотатка спільноти може містити контекст, пораду чи інформацію, яка може бути корисна іншим користувачам. Щоб нотатка була опублікована під дописом, треба, щоб люди, які в минулому давали протилежні оцінки іншим нотаткам, погодилися, що ця нотатка корисна. Нотатки не додаватимуться до дописів у випадках, коли згоди щодо її користі немає чи коли є згода, що нотатка не корисна”, – йдеться в блозі.
Як нагадує AIN.ua, Meta почала набір потенційних учасників Community Notes у лютому, а в березні розпочала тестування самої системи. Перші нотатки, створені користувачами, поступово з'являтимуться у Facebook, Instagram і Threads – без жодних санкцій для авторів публікацій, до яких додано пояснення.
Водночас компанія не повідомила деталей щодо запуску Community Notes за межами США. Це викликає занепокоєння серед регуляторів, зокрема в Євросоюзі та Бразилії, які застерігають, що відмова від професійного фактчекінгу може призвести до поширення дезінформації.
Як повідомляв ІМІ, 7 січня 2025 року генеральний директор компанії Meta Марк Цукерберг заявив про зміну підходу до перевірки контенту у Facebook та Instagram. Також, відповідно до нових правил компанії Meta, користувачі можуть називати жінок “домашніми речами чи власністю”, а трансгендерних чи небінарних людей – “воно”, адже пункт правил, яким подібні висловлювання заборонялися, автори змін викреслили.
10 січня компанія Meta оголосила про припинення програм, пов’язаних з навчанням, найманням та відбором постачальників і спрямованих на підтримку різноманітності.
20 січня президент США Дональд Трамп своїм указом закрив програми з інклюзивності DEI.
Марія Ігнатьєва, Катерина Дячук
Help us be even more cool!