ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Парламент Грузії відхилив законопроєкт про "іноагентів", через який виникли протести

10.03.2023, 11:07
Тбілісі, противники законопроєкту, 8 березня. Фото – Радіо Свобода
Тбілісі, противники законопроєкту, 8 березня. Фото – Радіо Свобода

Парламент Грузії 10 березня відхилив законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу" в другому читанні, повідомляє Эхо Кавказа.

Як пише видання, реєстрацію пройшли 112 депутатів. Законопроєкт у другому читанні не підтримали 35 депутатів, за висловився лише один член парламенту – Давид Самхарадзе, один з лідерів "Грузинської мрії". 

Також законопроєкт провалили голосами опозиції. Основна частина депутатів "Грузинської мрії" в голосуванні не брала участі.

Напередодні парламентська більшість ухвалила рішення відкликати законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу". Відповідно до законодавства Грузії, для офіційного відкликання законопроєкту необхідно було подати проєкт, ухвалений у першому читанні, на пленарному засіданні та відхилити його шляхом голосування в другому читанні.

Другий законопроєкт – "Про реєстрацію іноземних агентів", також запропонований "Силою народу" і не винесений на голосування в першому читанні, відкликали ініціатори.

Як повідомляв ІМІ, 9 березня керівна партія "Грузинська мрія" та рух "Сила народу" вирішили відкликати з парламенту країни законопроєкт про "іноагентів", ухвалений у першому читанні. 

Влада задовольнила вимогу демонстрантів, які 7–8 березня проводили багатотисячні мітинги біля будівлі парламенту. Поліція застосовувала проти учасників акції сльозогінний газ та водомети, демонстранти кидали каміння, підпалювали баки для сміття, будували барикади.

У представництві ЄС у Грузії заявили, що вітають рішення про відкликання законопроєкту.

7 березня парламент Грузії ухвалив у першому читанні законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу", який також називають законопроєктом про "іноагентів" – на кшталт російського.

Грузія відправила до Венеційської комісії обидва законопроєкти про "іноагентів".

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі, яка перебувала з офіційним візитом у США, підтримала протестувальників і заявила, що накладе вето на закон.

Раніше в ЄС та США розкритикували та попередили про наслідки ухвалення закону про "іноагентів".

Парламент Грузії взяв до розгляду одразу два законопроєкти про "іноагентів". Обидва проєкти ініціював рух "Сила народу": перший називається "Про прозорість іноземного впливу", другий – "Про реєстрацію іноземних агентів".

Перший стосується лише НУО та ЗМІ, які отримують закордонне фінансування, а другий – як фізичних, так і юридичних осіб за низкою винятків. Після ухвалення законопроєктів керівна партія обіцяє відправити їх до Венеційської комісії на експертизу.

Раніше понад 200 неурядових організацій та ЗМІ підписали заяву проти ухвалення в Грузії закону про "іноагентів" на зразок того, що діє в Росії. Підписанти вважають, що метою законопроєкту є дискредитація, а згодом можливі репресії проти критично налаштованої преси та громадських груп.

Liked the article?
Help us be even more cool!