ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Через тиск російської влади 27 журналістів у Криму припинили співпрацю з Крим.Реалії – Кузнецова

28.04.2021, 11:57
Фото – Станіслав Юрченко / Радіо Свобода
Фото – Станіслав Юрченко / Радіо Свобода

Через тиск російської влади 27 журналістів у Криму припинили співпрацю з проєктом Радіо Свобода “Крим.Реалії”, а 29 журналістів покинули півострів за останні сім років.

Про це 28 квітня повідомила керівниця Київського бюро Радіо Свобода Інна Кузнецова під час онлайн-дискусії Інституту масової інформації “Свобода преси. Український контекст”.

Вона нагадала про затримання, арешт і катування журналіста Крим.Реалії Владислава Єсипенка. 

“Справа Владислава Єсипенка – це один з прикладів протидії роботі Крим.Реалії. Він арештований до 11 травня, але зрозуміло, що і 11 травня його навряд чи хтось випустить через звинувачення в шпигунстві. Його змушували під примусом з катуванням зізнатися, що він український шпигун. Звинувачення в шпигунстві – це давні КДБістські штучки ще з часів початку роботи Радіо Свобода. Власне, історія з Владиславом – це остання найбільш кричуща історія, але журналістів у Криму переслідують уже давно”, – зазначила Кузнецова.

Також вона згадала про низку колег, які зазнали утисків своїх прав у Криму: Олену Савчук, Аліну Смутко, Тараса Ібрагімова, яким російська влада заборонила в’їзд на територію Криму і змусила покинути півострів. Крім того, згадала про Миколу Семену, якого засудили через співпрацю з Крим.Реалії, про Станіслава Асєєва, засудженого в ОРДЛО.

“Через тиск російської влади 27 журналістів припинили співпрацю за ці роки з Крим.Реалії, а 29 покинули Крим за ці сім років. Ми сподіваємося, що світова громадськість, світові лідери робитимуть усе залежне від них, щоб звільнити Владислава Єсипенка, але це поки що це не розв'язує питання свободи слова на окупованих територіях”, – сказала Інна Кузнецова.

Як повідомляв ІМІ, 13 квітня адвокат Владислава Єсипенка Олексій Ладін заявив, що його підзахисному співробітник ФСБ погрожує вбивством у разі відмови від свідчень, даних журналістом під тортурами.

12 квітня Ладін повідомив, що ФСБ в перші дні після затримання незаконно відібрала в Єсипенка слину для проведення біологічної експертизи.

9 квітня Олексій Ладін повідомив, що співробітники ФСБ Росії погрожували розправою Єсипенку після того, як він на суді в Криму звинуватив ФСБ у тортурах.

6 квітня арештований в окупованому Криму фрілансер Радіо Свобода Владислав Єсипенко заявив, що слідчі ФСБ РФ застосовували до нього тортури.

10 березня співробітники ФСБ Росії затримали в окупованому Криму фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Єсипенко брав участь в акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня. Арештували журналіста до 11 травня.

Єсипенку інкримінують збір інформації “в інтересах спецслужб України”, зокрема Служби зовнішньої розвідки, повідомили в Центрі громадських зв’язків ФСБ Росії 16 березня. Як стверджують в ФСБ, Єсипенко “здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму”.

Правозахисники заявили, що Єсипенкові не дають доступу до незалежного адвоката, і закликали звільнити його.

Журналіст перебуває в ізоляторі тимчасового тримання Сімферополя.

19 березня стало відомо, що Владислава Єсипенка звинуватили в шпигунстві на користь спецслужб України. Правозахисники не відкидають, що ФСБ використовує фізичний тиск на українця.

Liked the article?
Help us be even more cool!