ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Микола Семена виїхав на лікування до Києва

18.02.2020, 13:39
Фото – фейсбук Людмили Денісової
Фото – фейсбук Людмили Денісової

Оглядач Крим.Реалії, кримський журналіст Микола Семена 18 лютого виїхав із Криму на материкову частину України на лікування, повідомляє Крим.Реалії.

Як пише видання, останніми роками у 69-річного журналіста почалися проблеми зі здоров'ям. Ще на етапі судових розглядів з'ясувалося, що в нього серйозні проблеми із серцем та хребтом. 

Отримати належне лікування в Криму він не міг, оскільки там немає профільних кваліфікованих фахівців. Лікувати його погодилися фахівці Київського інституту нейрохірургії, але російські слідчі відмовили Миколі Семені в можливості лікування там. Від запропонованої йому альтернативи в московських клініках журналіст відмовився.

Наприкінці 2018 року в Сімферополі він переніс операцію з видалення жовчного міхура і каменів з жовчовивідних шляхів.

Як повідомила в себе на фейсбуці Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, Семена “...нарешті знаходиться на контрольованій урядом України території. Він у безпеці та прямує до Києва”.

Як повідомив Суспільному:UA телефоном Микола Семена, його родина залишається у Сімферополі.

“Моя родина залишається у Сімферополі, там дружина і двоє дорослих дітей. Я їду до Києва на порожнє місце, як вирішиться питання, куди везти дружину, то вона приїде до мене і ми будемо жити в Україні”, - сказав він.

“Я дуже радий, що виїхав з Криму, я зараз дихаю українським повітрям і почуття свободи мене переповнює. Мене зустріли українські люди, кримські татари, весь день я в обіймах людей, які дуже переживали за мене та мені співчували. Завтра вранці я буду у Києві, спочатку йду на медичне обстеження, за цей час є деякі проблеми зі здоров'ям, але сподіваюсь, що буду працювати в журналістиці”, - розповів Семена.

Як повідомляв ІМІ, 28 січня 2020 року журналіст, автор проєкту Радіо Свобода “Крим.Реалії” Микола Семена отримав постанову від підконтрольного Росії Залізничного районного суду Сімферополя про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості.

14 січня 2020 року підконтрольний Росії Залізничний суд Сімферополя розглянув і задовольнив клопотання адвоката Олександра Попкова і кримського журналіста Миколи Семени про дострокове припинення випробувального терміну і зняття судимості із Семени. 

22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя призначив журналістові, автору Радіо Свобода і Крим.Реалії Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною вести публічну діяльність. 

Миколі Семені висунули звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”.

У ФСБ Росії стверджували, що саме Микола Семена написав під псевдонімом матеріал для Крим.Реалії під назвою “Блокада ‒ необхідний перший крок до звільнення Криму”. Експрокурор анексованого Криму, яка й звинуватила Семену, заявила, що видання “Крим.Реалії” дало можливість “виправдання актів саботажу й екстремізму”. 

18 грудня 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок журналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання: йдеться про заборону вести публічну діяльність два роки, а не три, як було в попередньому рішенні суду.

Сторона захисту Миколи Семени подала скаргу до Європейського суду з прав людини на рішення російського суду в Сімферополі. Однак ЄСПЛ відмовив у пріоритетному розгляді скарги Миколи Семени.

Liked the article?
Help us be even more cool!