ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ФСБ погрожувала розправою Єсипенку після його заяв про катування – адвокат

09.04.2021, 16:30
Фото - FSB/TASS/Радіо Свобода
Фото - FSB/TASS/Радіо Свобода

Співробітники ФСБ Росії в Криму погрожували розправою заарештованому позаштатному співробітникові Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії) Владиславу Єсипенку після того, як він на суді в Криму звинуватив ФСБ у тортурах.

Про це 9 квітня Крим.Реалії повідомив адвокат Єсипенка Олексій Ладін після зустрічі зі своїм підзахисним.

“Нам вдалося поговорити із самим Владиславом. Єсипенко пояснив, що після судового засідання, на якому він зробив заяву про катування, його вивозили в оперативний відділ, управління ФСБ в Сімферополі на вулиці Пушкіна, де оперативники ФСБ погрожували йому фізичною розправою, якщо він відмовлятиметься від своїх нібито свідчень. Від тих свідчень, в яких він себе обмовив”, – розповів Ладін.

Адвокат повідомив, що фізичного насильства або тортур співробітники ФСБ Росії до Єсипенка більше не застосовували.

Публічних коментарів співробітників ФСБ Росії з приводу цієї заяви Ладіна немає.

Як повідомляв ІМІ, 6 квітня арештований в окупованому Криму фрілансер Радіо Свобода Владислав Єсипенко заявив, що слідчі ФСБ РФ застосовували до нього тортури.

10 березня співробітники ФСБ Росії затримали в окупованому Криму фрілансера Радіо Свобода (проєкт “Крим.Реалії”) Владислава Єсипенка. Єсипенко брав участь в акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня. Арештували журналіста до 11 травня.

Єсипенку інкримінують збір інформації “в інтересах спецслужб України”, зокрема Служби зовнішньої розвідки, повідомили в Центрі громадських зв’язків ФСБ Росії 16 березня. Як стверджують в ФСБ, Єсипенко “здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму”.

Правозахисники заявили, що Єсипенкові не дають доступу до незалежного адвоката, і закликали звільнити його.

Журналіст перебуває в ізоляторі тимчасового тримання Сімферополя.

19 березня стало відомо, що Владислава Єсипенка звинуватили в шпигунстві на користь спецслужб України. Правозахисники не відкидають, що ФСБ використовує фізичний тиск на українця.

19 березня дружина заарештованого в окупованому Криму українського журналіста Владислава Єсипенка Катерина повідомила, що побоюється за життя і здоров'я свого чоловіка. Вона звернулася по допомогу “до всіх, хто може допомогти наблизити день визволення журналіста Владислава Єсипенка”.

 

Liked the article?
Help us be even more cool!