ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Сумах правоохоронці залучатимуть до міжвідомчої групи журналістів та представника ІМІ

02.06.2021, 12:50
Фото – пресслужба Сумської обласної прокуратури
Фото – пресслужба Сумської обласної прокуратури

У Сумській обласній прокуратурі створено міжвідомчу робочу групу з метою узгодження роботи правоохоронних органів для протидії злочинів проти журналістів. На засідання групи запрошуватимуть журналістів та представників громадських організацій.

Зустріч відбулася за участю представників обласної прокуратури та поліції, представника ІМІ в Сумській області Олексія Захарченка, авторки програми журналістських розслідувань "Під прицілом" Олени Адаменко та журналіста "Суспільне.Суми" Ігоря Назаренка. Захід був організований з представником ІМІ та журналістами для того, щоб краще розуміти ситуацію в медіасфері регіону.

До групи входять представники прокуратури, Національної поліції, Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України.

Учасники зустрічі погодилися, що останніми роками в Сумській області ситуація щодо порушення прав журналістів є спокійною. Зокрема, наразі в провадженні не перебуває жодної справи, яка б стосувалася перешкоджання журналістській діяльності.

Але це не означає, що такі злочини не можуть трапитися знову. Адже кілька років тому на Сумщині були й резонансне побиття редактора газети "Панорама" Євгена Положія, і погрози життю Олени Адаменко, яка кілька місяців змушена була перебувати під цілодобовою охороною поліції. Справу щодо погроз журналістці-розслідувачці закрили, навіть не повідомивши її про це, тож Олена на зустрічі попросила правоохоронців з’ясувати, як така ситуація стала можливою.

Представник ІМІ звернув увагу силовиків на необхідність неформалізованого підходу до розуміння статусу журналіста. Адже існує багато представників інформаційних сайтів, які за українським законодавством не мають офіційного статусу журналіста, натомість за фактом вони ведуть саме журналістську діяльність. І перешкоджання їм у цій діяльності або тиск на них  треба сприймати як порушення прав журналістів.

Перший заступник керівника прокуратури Олександр Панченко наголосив, що міжвідомча група триматиме на контролі всі справи, які хоч якось стосуються представників мас-медіа, і оперативно робитиме все, що дозволяє законодавство та функціональні обов’язки, для найшвидшого їх розслідування.

Журналістам пообіцяли завчасно повідомляти про наступні засідання міжвідомчої робочої групи й запрошувати їх до участі.

Як повідомляв ІМІ, 1 червня під час зустрічі представників прокуратури та поліції Чернігова з місцевими журналістами й представником ІМІ в Чернігівській області Павлом Пущенком пролунали пропозиції розробити для поліцейських алгоритм дій у ситуації, коли представників ЗМІ не допускають на засідання місцевих рад, та провести роз'яснювальну роботу з правоохоронцями щодо цього. 

Одеська обласна прокуратура перевірить перебіг розслідування справ щодо перешкоджання журналістській діяльності останніми роками. 

У Закарпатській обласній прокуратурі створено міжвідомчу робочу групу для ефективності реагування правоохоронних органів на злочини щодо професійних прав представників медіа.

Прокуратура Запорізької області перевірить весь реєстр заяв про перешкоджання професійній діяльності журналістів, які надходили до поліції і були зареєстровані в журналі Єдиного обліку з початку 2021 року. 

Під час зустрічі 31 травня з представницею ІМІ в Миколаївській області Катериною Середою заступник керівника обласної прокуратури Артур Оганнісян повідомив, що в Миколаївській обласній прокуратурі створено міжвідомчу робочу групу, яка розслідуватиме злочини проти журналістів, факти переслідування та перешкоджання професійній журналістській діяльності.

31 травня представник ІМІ в Черкаській області Захар Колісніченко зазначив, що реальні покарання винних у порушенні прав журналістів є найкращою превенцією таких порушень. Про це він сказав під час зустрічі з першим заступником керівника обласної прокуратури Остапом Сидором, заступником начальника ГУНП в Черкаській області Євген Рогачов та представниками медіаспільноти. 

Керівники прокуратури Житомирської області обговорили 31 травня з регіональною представницею ІМІ Оксаною Трокоз те, як не допускати порушень прав журналістів і забезпечити медійникам безперешкодну безпечну роботу.

Волинська та Тернопільська обласні прокуратури долучили до засідань міжвідомчих робочих груп щодо розслідування злочинів проти журналістів регіональних представниць ІМІ.

25 травня Інститут масової інформації передав Офісу генерального прокурора список порушень прав журналістів для розслідування і запропонував створити робочу групу для покращення ситуації з розслідуваннями. Офіс ГПУ висловив готовність сприяти розслідуванню злочинів проти журналістів.

В Офісі генерального прокурора створять робочу групу з профільними громадськими організаціями та ЗМІ щодо розслідування злочинів проти журналістів. Про це повідомили 25 травня на сайті Офісу генпрокурора за результатами зустрічі генеральної прокурорки Ірини Венедіктової з представниками неурядових організацій та ЗМІ щодо протидії кримінальним правопорушенням, вчиненим стосовно журналістів.

Liked the article?
Help us be even more cool!