ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Закарпатській облпрокуратурі запевнили, що впливатимуть на те, щоб перешкоджань було менше

01.06.2021, 14:35
Фото – пресслужба Закарпатської обласної прокуратури
Фото – пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

Для ефективності реагування правоохоронних органів на злочини щодо професійних прав представників медіа в Закарпатській області створено міжвідомчу робочу групу, куди ввійшли представники прокуратури, поліції, Державного бюро розслідувань. 

Про це повідомив перший заступник керівника Закарпатської обласної прокуратури Іван Косей під час зустрічі з представником ІМІ в області Ярославом Гуланом.

Під час зустрічі Ярослав Гулан озвучив деякі кейси порушень прав журналістів. Зокрема, він зауважив, що терміни окремих досудових розслідувань не такі швидкі, як хочеться очікувати. Наприклад, дві кримінальні справи щодо ненадання відповідей на інформаційні запити з боку Виноградівської міської ради та КП "Центр інвестицій та розвитку" журналістці Олені Мудрі тривають уже приблизно пів року, а результатів розслідування в заявниці немає. 

На думку представника ІМІ, не може не турбувати ситуація й з розглядом справ у судах. Наприклад, нагадав Ярослав Гулан, справу щодо обвинувачення ексголови Хустської райради в ненаданні відповіді на запит журналіста Станіслава Данка місцева прокуратура скерувала до суду ще в грудні 2019 року. Однак суд першої інстанції повернув прокуратурі обвинувальний акт. Прокуратура оскаржила це в апеляційному суді – розгляд чергового засідання цієї справи призначено лише на грудень цього року.

Прокурори запевнили, що новостворена робоча група спрямовуватиме свою діяльність саме на забезпечення законності під час усього процесу виявлення, розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень зазначеної категорії, триматиме їх на контролі та інформуватиме представників неурядових організацій та ЗМІ щодо результатів роботи в цьому напрямі.

“Ми розуміємо важливість діалогу правоохоронців та представників медіа, а тому працюємо над тим, щоб чути журналістів, реагувати на ті проблеми, з якими вони стикаються, і в межах компетенції впливати на ці речі, аби випадків перешкоджання їхній професійній діяльності було якомога менше”, – сказав Іван Косей.

Ярослав Гулан підтвердив, що готовий узяти участь у засіданні міжвідомчої робочої групи та озвучити факти, зафіксовані в Закарпатській області в Барометрі свободи слова від Інституту масової інформації. 

Як повідомляв ІМІ, прокуратура Запорізької області перевірить весь реєстр заяв про перешкоджання професійній діяльності журналістів, які надходили до поліції і були зареєстровані в журналі Єдиного обліку з початку 2021 року. 

Під час зустрічі 31 травня з представницею ІМІ в Миколаївській області Катериною Середою заступник керівника обласної прокуратури Артур Оганнісян повідомив, що в Миколаївській обласній прокуратурі створено міжвідомчу робочу групу, яка розслідуватиме злочини проти журналістів, факти переслідування та перешкоджання професійній журналістській діяльності.

31 травня представник ІМІ в Черкаській області Захар Колісніченко зазначив, що реальні покарання винних у порушенні прав журналістів є найкращою превенцією таких порушень. Про це він сказав під час зустрічі з першим заступником керівника обласної прокуратури Остапом Сидором, заступником начальника ГУНП в Черкаській області Євген Рогачов та представниками медіаспільноти. 

Керівники прокуратури Житомирської області обговорили 31 травня з регіональною представницею ІМІ Оксаною Трокоз те, як не допускати порушень прав журналістів і забезпечити медійникам безперешкодну безпечну роботу.

Волинська та Тернопільська обласні прокуратури долучили до засідань міжвідомчих робочих груп щодо розслідування злочинів проти журналістів регіональних представниць ІМІ.

25 травня Інститут масової інформації передав Офісу генерального прокурора список порушень прав журналістів для розслідування і запропонував створити робочу групу для покращення ситуації з розслідуваннями. Офіс ГПУ висловив готовність сприяти розслідуванню злочинів проти журналістів.

В Офісі генерального прокурора створять робочу групу з профільними громадськими організаціями та ЗМІ щодо розслідування злочинів проти журналістів. Про це повідомили 25 травня на сайті Офісу генпрокурора за результатами зустрічі генеральної прокурорки Ірини Венедіктової з представниками неурядових організацій та ЗМІ щодо протидії кримінальним правопорушенням, вчиненим стосовно журналістів.

Liked the article?
Help us be even more cool!