ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

15 "карантинних" порушень свободи слова зафіксовано в Україні – ІМІ

14.04.2020, 10:00
Фото – edfestmag.com
Фото – edfestmag.com

Інститут масової інформації зафіксував протягом березня-квітня 15 порушень свободи слова, пов'язаних з дією карантину, оголошеного через пандемію коронавірусу.

Ці порушення стосуються застосування фізичної сили проти журналістів під час знімання сюжетів про дотримання карантину, перешкоджань, неправомірних недопусків представників ЗМІ на засідання міськрад та райрад з посиланням на карантин тощо.

Так, найбільше порушень зафіксовано в Києві та області, на Херсонщині (по чотири випадки), два випадки – на Дніпропетровщині, і по одному випадку – на Хмельниччині, Львівщині, Буковині, Полтавщині та в Черкасах.

Зокрема, станом на 14 квітня зафіксовано такі випадки порушень: 

Березень: 

  1. На Хмельниччині журналістці NewsOne, яка знімала сюжет щодо продажу медичних масок у торговельному закладі, наклали гіпс на руку після нападу продавця масок.
  2. У Кривому Розі (Дніпропетровщина), щоб мінімізувати ризики поширення коронавірусу, на засідання міської ради не пустили представників місцевих медіа. Проте муніципальному ЗМІ дозволили поставити камеру в залі.
  3. У Новій Каховці (Херсонщина) міськрада приховала від журналістів, куди витрачатиме гроші, прикриваючись карантином: з голосу проголосували за проведення сесій у закритому режимі й попросили всіх журналістів та присутніх залишити залу засідань.
  4. У Каховці (Херсонщина) міська рада заборонила відвідувати свою адмінбудівлю журналістам, крім журналістів газет "Каховские новости" та "Каховська зоря".
  5. Журналістів не пустили на сесію Любимівської сільської ради Херсонської області, водночас працівники сільради посилалися на усне розпорядження голови ОТГ нікого не пускати в будівлю на час карантину.
  6. На Львівщині знімальну групу телеканалу "Перший західний" зачинили в магазині під час знімання сюжету про дотримання карантинних заходів.
  7. На Буковині двоє парафіян УПЦ МП перешкоджали журналістці видання "Чернівці.Онлайн" Галині Єреміці, яка перевіряла церкви на дотримання умов карантину. 
  8. Охоронці Києво-Печерської лаври перешкоджали знімальній групі Радіо Свобода, яка висвітлювала карантинні заходи в Києві й працювала, зокрема, біля лаври. 
  9. На Київщині невідомий перешкоджав журналістці Громадського Аліні Шереметі, яка в прямому ефірі спілкувалася з працівниками аптеки, магазину та служби доставки про превентивні заходи проти коронавірусу.

Квітень:

   10. У Києві невідомі чоловіки напали на знімальну групу телеканалу ZIK під час інспектування столичних парків та спортивних майданчиків щодо дотримання карантину з боку громадян.

 11. У Києві невідомий чоловік напав на знімальну групу телеканалу "Еспресо.TV": жбурнув камеру в Дніпро та повалив журналістку Діну Зеленську.

 12. Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко пригрозив знімальній групі місцевого опозиційного телеканалу "Вікка" "повивертати руки", побачивши їхню жестикуляцію на засіданні виконавчого комітету.

 13. Журналістів кам'янських видань "Пильний погляд" Валентина Фіголя та "Событие" Дениса Кравця не пустили на позачергову сесію міської ради 3 квітня. Утім, знімальну групу міського телеканалу пропустили.

 14. Міський голова Кременчука (Полтавська область) Віталій Малецький звернувся до СБУ з проханням перевірити діяльність газети "Програма плюс" та журналіста Олександра Курилова через публікацію "Не вистачило реклами? Як сьогодні кременчуцькі чиновники піаряться на пандемії коронавірусу. Фото". Місцева журналістська спільнота звинуватила мера в тиску на медіа та закликала припинити переслідування за критику.

 15. Голова Каховської районної ради (Херсонська область) Тетяна Тертична не пустила на сесію журналіста газети "Каховська зоря" Сергія Макогона. 

ІМІ надалі відстежуватиме порушення свободи слова, зокрема й в умовах карантину. Нагадаємо: якщо порушили ваші професійні журналістські права – звертайтеся на нашу гарячу лінію за телефоном (050) 447 70 63 та пишіть на електронну адресу [email protected].

Liked the article?
Help us be even more cool!