ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Українська делегація обговорила з комісаром Ради Європи з прав людини арешт Єсипенка

19.04.2021, 14:37
Фото – qha.com.ua
Фото – qha.com.ua

У Страсбурзі 19 квітня українська делегація зустрілася з комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович та обговорила питання про утримуваного в окупованому Криму позаштатного співробітника Радіо Свобода (проєкт “Крим.Реалії”) Владислава Єсипенка.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Постійної делегації ВРУ в ПАРЄ, повідомляє Радіо Свобода.

“Наша делегація порушила наступні питання: стан прав людини в окупованому Криму і ОРДЛО; реальні випадки зникнення та незаконних арештів, зокрема Олега Шевандіна та Владислава Єсипенка; питання захисту прав кримських татарів, а також відміни рішення РФ щодо визнання Меджлісу “терористичною організацією”, – йдеться в повідомленні.

Українська делегація зауважує, що Дуня Міятович висловила бажання відвідати окупований Крим, але щодо цього є певні перешкоди.

“На жаль, Росія відмовляє у візиті іншим шляхом, як через територію РФ, а Україна дозволяє в‘їзд на свою суверенну територію лише з материкової частини України. Також наразі ситуація з візитом ускладнилась через коронавірусну хворобу”, – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що Міятович висловила стурбованість та занепокоєння правами кримчан, зокрема випадками примусової паспортизації.

“Наприкінці ми домовилися працювати над можливим візитом пані комісара на тимчасово окуповані українські території – що стане сильним сигналом для усієї правозахисної спільноти”, – додали представники української делегації.

Як повідомляв ІМІ, 13 квітня адвокат Владислава Єсипенка Олексій Ладін заявив, що його підзахисному співробітник ФСБ погрожує вбивством у разі відмови від свідчень, даних журналістом під тортурами.

12 квітня Ладін повідомив, що співробітники ФСБ Росії в перші дні після затримання в Криму Єсипенка незаконно відібрали в нього слину для проведення біологічної експертизи.

9 квітня Олексій Ладін повідомив, що співробітники ФСБ Росії погрожували розправою Єсипенку після того, як він на суді в Криму звинуватив ФСБ у тортурах.

6 квітня арештований в окупованому Криму фрілансер Радіо Свобода Владислав Єсипенко заявив, що слідчі ФСБ РФ застосовували до нього тортури.

10 березня співробітники ФСБ Росії затримали в окупованому Криму фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Єсипенко брав участь в акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня. Арештували журналіста до 11 травня.

Єсипенку інкримінують збір інформації “в інтересах спецслужб України”, зокрема Служби зовнішньої розвідки, повідомили в Центрі громадських зв’язків ФСБ Росії 16 березня. Як стверджують в ФСБ, Єсипенко “здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму”.

Правозахисники заявили, що Єсипенкові не дають доступу до незалежного адвоката, і закликали звільнити його.

Журналіст перебуває в ізоляторі тимчасового тримання Сімферополя.

19 березня стало відомо, що Владислава Єсипенка звинуватили в шпигунстві на користь спецслужб України. Правозахисники не відкидають, що ФСБ використовує фізичний тиск на українця.

Liked the article?
Help us be even more cool!