ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Семена повідомив, що його справу в ЄСПЛ відклали до розгляду позову України проти Росії

20.02.2020, 13:01
Фото – Олександра Сурган / Крим.Реалії
Фото – Олександра Сурган / Крим.Реалії

Оглядач проєкту “Крим.Реалії” Микола Семена, якого в анексованому Криму засудили до умовного ув’язнення, повідомив, що його справу в Європейському суді з прав людини відклали до розгляду позову України проти Росії.

Про це Семена сказав в ефірі Радіо Крим.Реалії.

За словами Семени, його справа вже давно в ЄСПЛ. Її взяли до розгляду, але індивідуальні справи поки відклали до розгляду позову України проти Росії щодо Криму. “Судова справа (в Криму. – Ред.) ішла заданим курсом, нею керувала не суддя, а інші люди. Вона не звертала уваги на аргументи захисту і тільки підтримувала ініціативи сторони обвинувачення. Але я вважаю, що, спираючись на міжнародне право і постанови ООН у галузі свободи слова, нам вдалося довести, що журналіст, тобто я, нічого не порушив. По-перше, Крим не належить Росії, а обговорювання його статусу – не зазіхання на територіальну цілісність Росії. По-друге, тут також проявилася ця вивернута свідомість: людей, які захищають правду, виставили в образі терористів і екстремістів, тоді як сама Росія вчинила міжнародний злочин і відібрала частину території України”, – розповів Семена.

Раніше адвокат кримського журналіста Олександр Попков повідомив, що сторона захисту Семени подала скаргу до Європейського суду з прав людини на рішення російського суду в Сімферополі, який засудив його до умовного ув’язнення і заборони вести публічну діяльність.

У вересні 2018 року стало відомо, що Європейський суд з прав людини відмовив у пріоритетному розгляді скарги кримського журналіста Миколи Семени на рішення російського суду в Криму.

Як повідомляв ІМІ, вранці 19 лютого Микола Семена прибув до Києва потягом із Новоолексіївки Херсонської області.

18 лютого оглядач Крим.Реалії, кримський журналіст Микола Семена виїхав із Криму на материкову частину України на лікування.

28 січня 2020 року журналіст, автор проєкту Радіо Свобода “Крим.Реалії” Микола Семена отримав постанову від підконтрольного Росії Залізничного районного суду Сімферополя про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості.

14 січня 2020 року підконтрольний Росії Залізничний суд Сімферополя розглянув і задовольнив клопотання адвоката Олександра Попкова і кримського журналіста Миколи Семени про дострокове припинення випробувального терміну і зняття судимості із Семени. 

22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя призначив журналістові, автору Радіо Свобода і Крим.Реалії Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною вести публічну діяльність. 

Миколі Семені висунули звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”.

У ФСБ Росії стверджували, що саме Микола Семена написав під псевдонімом матеріал для Крим.Реалії під назвою “Блокада ‒ необхідний перший крок до звільнення Криму”. Експрокурор анексованого Криму, яка й звинуватила Семену, заявила, що видання “Крим.Реалії” дало можливість “виправдання актів саботажу й екстремізму”. 

18 грудня 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок журналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання: йдеться про заборону вести публічну діяльність два роки, а не три, як було в попередньому рішенні суду.

Сторона захисту Миколи Семени подала скаргу до Європейського суду з прав людини на рішення російського суду в Сімферополі. Однак ЄСПЛ відмовив у пріоритетному розгляді скарги Миколи Семени.

Liked the article?
Help us be even more cool!