ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Микола Семена прибув до Києва

19.02.2020, 09:29
Фото - zmina.info
Фото - zmina.info

Оглядач Крим.Реалії, кримський журналіст Микола Семена вранці 19 лютого прибув до Києва потягом із Новоолексіївки Херсонської області, повідомляє Крим.Реалії

Семену на київському вокзалі зустрічали українські телеканали, колеги з Крим.Реалії, Радіо Свобода, кримчани-переселенці, представники ПЕН-центру України, Національної спілки журналістів України та офісу українського омбудсмена.

Семена повідомив, що планує відразу вирушити в одну з київських клінік на обстеження.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що “за розпорядженням Президента України Володимира Зеленського кримський журналіст отримає необхідне висококваліфіковане лікування на базі клінічної лікарні “Феофанія”.

“Після проходження курсу лікування і реабілітації він отримає соціальне забезпечення від держави в повному обсязі”, – написала Денісова у фейсбуці.

Як повідомляв ІМІ, 18 лютого оглядач Крим.Реалії, кримський журналіст Микола Семена виїхав із Криму на материкову частину України на лікування.

28 січня 2020 року журналіст, автор проєкту Радіо Свобода “Крим.Реалії” Микола Семена отримав постанову від підконтрольного Росії Залізничного районного суду Сімферополя про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості.

14 січня 2020 року підконтрольний Росії Залізничний суд Сімферополя розглянув і задовольнив клопотання адвоката Олександра Попкова і кримського журналіста Миколи Семени про дострокове припинення випробувального терміну і зняття судимості із Семени. 

22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя призначив журналістові, автору Радіо Свобода і Крим.Реалії Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною вести публічну діяльність. 

Миколі Семені висунули звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”.

У ФСБ Росії стверджували, що саме Микола Семена написав під псевдонімом матеріал для Крим.Реалії під назвою “Блокада ‒ необхідний перший крок до звільнення Криму”. Експрокурор анексованого Криму, яка й звинуватила Семену, заявила, що видання “Крим.Реалії” дало можливість “виправдання актів саботажу й екстремізму”. 

18 грудня 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок журналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання: йдеться про заборону вести публічну діяльність два роки, а не три, як було в попередньому рішенні суду.

Сторона захисту Миколи Семени подала скаргу до Європейського суду з прав людини на рішення російського суду в Сімферополі. Однак ЄСПЛ відмовив у пріоритетному розгляді скарги Миколи Семени.

Liked the article?
Help us be even more cool!