МОН: З 2022 року вчительський склад України скоротився на 12%
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну учительський склад України скоротився на 12%, тобто на майже 40 тисяч педагогів.
Про це повідомляється на сайті Українського кризового медіацентру за результатами презентації дослідження “Вчителі України: кадровий потенціал”.
Крім того, понад 40% учителів налаштовані віти з професії до 2030 року.
Презентуючи дослідження, заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова відзначила й позитивні зміни в освіті за останній рік.
“Якою б якісною дистанційна освіта не була, вона все одно провокує, формує і поглиблює освітні втрати і розриви. Починаючи з 2022 року одночасно вчаться різні категорії учнів. Через це ми втратили учнівську однорідність і маємо на це реагувати. Саме тому однією з політик, якими опікувалося міністерство у 2024 році, була “Школа офлайн”, – сказала Кузьмичова.
За її словами, “Школа офлайн” – це про накопичення прогалин у соціалізації і формування м’яких навичок, які не тільки про знання загалом.
“Вони про здатність дитини адаптовуватись, швидко реагувати на зміни, визначати свої пріоритети, формувати вольові якості. Все це те, що формується в очному спілкуванні”, – додала заступниця міністра.
Результатами втілення цієї політики стало те, що 102 тисячі дітей повернулися до очного навчання.
Як повідомляв ІМІ, Міністерство освіти і науки затвердило Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту.
Help us be even more cool!