ГАРЯЧА ЛІНІЯ---------------
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

---------------

Подай скаргу

"Репортери без кордонів" закликають українську владу гарантувати безпеку журналістів під час карантину

13.04.2020, 14:08
Фото – Sergei Supinsky / AFP
Фото – Sergei Supinsky / AFP

Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" закликала українську владу гарантувати безпеку працівникам ЗМІ, які висвітлюють ситуацію щодо епідемії коронавірусу. Про це повідомляється 10 квітня на сайті "Репортерів без кордонів".

"Криза коронавірусу супроводжується додатковою небезпекою для українських журналістів, які стали улюбленою мішенню для незадоволення певних членів суспільства", – зазначила голова бюро Східної Європи та Центральної Азії "Репортерів" Жанна Кавельє.

"Водночас тривожно бачити, як місцева влада користується карантином, щоб обмежити або контролювати доступ до інформації, що має загальний інтерес. Доступ до інформації та безпека журналістів має гарантуватися зараз більше, ніж коли-небудь. Ми шкодуємо, що немає жодної реакції з боку Президента Зеленського та його уряду".

Зокрема, "Репортери без кордонів" наводять такі випадки порушень, що зафіксував ІМІ:

 • У Києві невідомі чоловіки напали на знімальну групу телеканалу ZIK під час інспектування столичних парків та спортивних майданчиків щодо дотримання карантину з боку громадян. 
 • У Києві невідомий чоловік напав на знімальну групу телеканалу "Еспресо.TV": жбурнув камеру в Дніпро та повалив журналістку Діну Зеленську.
 • На Буковині двоє парафіян УПЦ МП перешкоджали журналістці видання "Чернівці.Онлайн" Галині Єреміці, яка перевіряла церкви на дотримання умов карантину. 
 • На Львівщині знімальну групу телеканалу "Перший західний" зачинили в магазині під час знімання сюжету про дотримання карантинних заходів.
 • На Хмельниччині журналістці NewsOne, яка знімала сюжет щодо продажу медичних масок у торговельному закладі, наклали гіпс на руку після нападу продавця масок.
 • Охоронці Києво-Печерської лаври перешкоджали знімальній групі Радіо Свобода, яка висвітлювала карантинні заходи в Києві і працювала, зокрема, біля лаври. 
 • На Київщині невідомий перешкоджав журналістці Громадського Аліні Шереметі, яка в прямому ефірі спілкувалася з працівниками аптеки, магазину та служби доставки про превентивні заходи проти коронавірусу.
 • У Кривому Розі (Дніпропетровщина), щоб мінімізувати ризики поширення коронавірусу, на засідання міської ради не пустили представників місцевих медіа. Проте муніципальному ЗМІ дозволили поставити камеру в залі.
 • У Новій Каховці (Херсонщина) міськрада приховала від журналістів, куди витрачатиме гроші, прикриваючись карантином: з голосу проголосували за проведення сесій у закритому режимі й попросили всіх журналістів та присутніх залишити залу засідань.
 • У Каховці (Херсонщина) міська рада заборонила відвідувати свою адмінбудівлю журналістам, крім журналістів газет "Каховские новости" та "Каховська зоря".
 • Журналістів не пустили на сесію Любимівської сільської ради Херсонської області, водночас працівники сільради посилалися на усне розпорядження голови ОТГ нікого не пускати в будівлю на час карантину.

Наразі Україна посідає 102-ге місце зі 180 країн в Індексі свободи слова від "Репортерів без кордонів".

Liked the article?
Help us be even more cool!