Портнов подав до суду на головреда Цензор.НЕТ Бутусова
Ексзаступник голови Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов подав до суду на головного редактора Цензор.НЕТ, журналіста Юрія Бутусова.
Про це журналіст повідомив у Facebook. Також про це пише Цензор.НЕТ.
“На мене подав до суду Андрій Портнов – колишній заступник голови адміністрації президента Януковича, на якого 9 грудня 2021 року були накладені санкції США. Портнова, звичайно, нема в Україні, він не захищає Україну та не протидіє російській агресії, його інтереси представляють адвокати”, – йдеться в повідомленні.
Бутусов нагадав, що Портнов був “одним з кураторів судової влади в Україні” при Януковичі та Зеленському. А два колишніх адвокати Портнова наразі є заступниками голови Офісу президента.
“Портнов офіційно відвідував офіс президента, який “приймав його аргументи”. Очевидно, Зеленський і зараз “приймає аргументи” Портнова, тому що санкції проти нього наш президент забув ввести. Дивно, що наш найбільший союзник США ввів санкції проти Портнова, а президент України забуває це зробити вже півтора року. Не підтримує союзників у цьому питанні. Саме завдяки такому “дахуванню” з боку Зеленського Портнов взагалі зберігає можливості виставляти з-за кордону претензії громадянам в Україні”, – наголосив головний редактор Цензор.НЕТ.
Також Бутусов зазначив, що саме Портнов ліквідував у 2012 році військові суди та військову прокуратуру, допомагаючи Януковичу розвалити українську військову юстицію перед російським вторгненням.
“І адвокат та партнер Портнова заступник голови офісу президента Олег Татаров зараз продовжує політику Портнова і не дає командуванню ЗСУ створити військову юстицію, військові суди, військову поліцію та слідство, попри реєстрацію відповідного законопроєкту в парламенті та прямі вимоги від головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та міністра оборони Олексія Резнікова. Татаров та Портнов заважають нашому військовому керівництву посилити обороноздатність армії під час війни.
І все це їм дозволяє офіс. А попутно Портнов вирішує свої особисті справи – наприклад, намагається по суду “кошмарити” українських журналістів, які нагадують про відсутність санкцій по ньому. Гроші в Портнова є, час є, він на дрони для української армії не збирає. Портнов впевнений, що поки офіс Зеленського продовжує “приймати аргументи”, ніякі санкції йому в Україні не загрожують”, – додав він.
Бутусов офіційно звернувся до президента та інших органів влади із запитанням, чому Україна не підтримує санкції США проти Портнова та який орган влади є відповідальним за відсутність цього рішення.
У коментарях до допису Бутусов зазначив, що предметом позову Портнова стали висловлювання Бутусова в прямому ефірі щодо проросійських дій Портнова та його візитів до РФ.
На думку суду, інформація про нібито причетність Портнова до підпалу автівки водія “Схем” у 2020 році “створює враження про Портнова як про злочинця”.
У жовтні 2019 року Портнов оприлюднив у своєму Telegram-каналі персональні дані водія програми “Схеми” Бориса Мазура. Редакція розцінила це як прямий тиск та пов'язувала підпал з тим, що Портнов раніше оприлюднив персональні дані водія. 17 серпня 2020 року невідомі спалили автомобіль Мазура.
У вересні 2020 року Портнов подав позов проти Седлецької та деяких ЗМІ: NV, Громадського, Прямого та 5 каналу – за те, що ті нібито поширювали “недостовірну” інформацію стосовно нього.
У своєму рішенні суд назвав інформацію ЗМІ про нібито причетність Портнова до підпалу автомобіля “недостовірною”. У рішенні суду стверджується, що журналісти нібито маніпулюють громадською думкою та “створюють негативне враження” щодо нього.
Згідно з документом, інформація про Портнова “невиправдано негативна” і “створює враження про нього як про злочинця”: “руйнує оцінку його людських, ділових і професійних якостей, оскільки позивач займається бізнесом, професійною адвокатською діяльністю”.
Суддя вважає, що впродовж багатьох років Портнов “здійснював журналістську діяльність”, тому поширення такої інформації “негативно впливає на громадську оцінку його якостей в очах оточуючих”.
У підсумку суд задовольнив позов Портнова і визнав інформацію про нібито його причетність до підпалу “недостовірною”.
Суд зобов'язав перелічені вище ЗМІ спростувати недостовірну інформацію після набрання рішенням законної сили. Рішення Печерського суду може бути оскаржене в апеляційній інстанції.
Рішення на користь Портнова ухвалив суддя Олексій Соколов.
Як повідомляв ІМІ, 17 серпня 2020 року в Броварах (Київська область) невідомі підпалили автомобіль програми журналістських розслідувань “Схеми”, який належить водієві програми – учаснику знімальної групи Борису Мазуру.
Поліція Київщини розпочала кримінальне провадження за фактом пожежі автомобіля водія “Схем”. Подію кваліфіковано як умисне знищення майна.
26 серпня поліція затримала підозрюваного в підпалі авто “Схеми”. Двох із чотирьох підозрюваних у підпалі редакційного автомобіля оголошено в розшук.
Після затримання підозрюваних у підпалі авто “Схем” Андрій Портнов опублікував фотографію посвідчення, яке нібито знайшли під час обшуку в справі підпалу автівки “Схем”. Це була прострочена прескарта позаштатного кореспондента партійної газети “Солідарність. Блок Петра Порошенка”.
26 серпня МВС України припустило, що Андрій Портнов міг отримати матеріали справи про підпал автомобіля “Схем” після витоку інформації.
У листопаді 2019 року Портнов почав вести програму на “112 Україна” та сказав, що він тепер журналіст. Раніше Портнов заявив, що отримає посвідчення журналіста, щоб “офіційно спостерігати” за медійниками.
Рада з питань захисту свободи слова і прав журналістів при Президентові України засудила тиск на журналістів проєкту “Схеми” з боку ексзаступника глави Адміністрації Президента Андрія Портнова та закликала останнього не користуватися журналістським посвідченням.
Help us be even more cool!