ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Міністр фінансів вимагає від Укрексімбанку реакції на оплески нападнику на журналістів

12.11.2021, 17:21
Фото – скріншот з відео "Схем"
Фото – скріншот з відео "Схем"

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що вимагає від наглядової ради Укрексімбанку термінову реакцію та результати службового розслідування.

Про це він написав у Facebook, повідомляє “Економічна правда”.

Нагадаємо, 12 листопада директор департаменту банківської безпеки Укрексімбанку Ігор Тельбізов повернувся на роботу під аплодисменти працівників фінустанови. Його поновили на посаді після нападу на журналістів “Схем”.

Марченко назвав реакцію працівників Укрексімбанку та демонстративну поведінку керівника банківської безпеки зухвалою. За його словами, це “свідчить, що ці люди не вважають, що вчинили протиправно”. 

“Свобода слова – пустий звук для них”, – прокоментував він. 

Марченко заявив, що вчинок працівників банку є не лише перешкоджанням журналістській діяльності, а й приниженням людської честі та гідності.

Отже, міністр вимагає від наглядової ради та правління термінової оцінки й реакції на ситуацію. Також він вимагає оприлюднення результатів службового розслідування з боку керівництва банку.

“Мені прикро, що один з найбільших державних банків виявився неготовим адекватно відреагувати на цю ганебну ситуацію. Це підриває не тільки довіру до банку, а й до держави в цілому”, – сказав він.

Як повідомляв ІМІ, 11 листопада Укрексімбанк заявив, що не має законних підстав відстороняти від роботи директора департаменту банківської безпеки Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки Олега Осіпова, які напали на знімальну групу програми “Схеми” 4 жовтня, попри їхній статус обвинувачуваних у кримінальному провадженні.

11 листопада стало відомо про поновлення на посадах директора департаменту банківської безпеки Укрексімбанку Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки банку Олега Осіпова, які за наказом голови правління цієї фінустанови Євгена Мецгера 4 жовтня застосували силу проти журналістів програми “Схеми”.

2 листопада правоохоронці передали до суду обвинувальний акт щодо чотирьох осіб, підозрюваних у перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів програми “Схеми”. Дії вже колишнього голови правління та прессекретаря кваліфіковано за чч. 1, 3 ст. 171 КК України.

4 жовтня в Києві співробітники державного Укрексімбанку напали на знімальну групу “Схем” під час запису інтерв’ю з головою правління фінустанови Євгеном Мецгером прямо в його кабінеті. Мецгер наказав відібрати камери в журналістів, знищити відеозаписи інтерв’ю та заборонити подальше знімання. Крім того, журналістів незаконно утримували в приміщенні кабінету, не дозволяючи його залишити.

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів програми “Схеми” (ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України). Згодом поліція внесла до ЄРДР відомості щодо нападу на журналістів програми “Схеми” за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 171 ККУ.

7 жовтня Голосіївське управління поліції вручило повідомлення про підозру одному зі службовців банку за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів – ч. 1, 3 ст. 171 (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”) Кримінального кодексу. Також підозру вручили голові правління Укрексімбанку Євгену Мецгеру.

Крім того, правоохоронці повідомили про підозру четвертому учаснику нападу на знімальну групу журналістів програми “Схеми” під час інтерв’ю тодішнім головою правління АТ “Укрексімбанк” Євгеном Мецгером.

11 жовтня Голосіївський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід для відстороненого голови правління Укрексімбанку Євгена Мецгера у вигляді нічного домашнього арешту. Йому інкримінують перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та незаконне утримання людей (чч. 1, 3 ст. 171, ч. 2 ст. 146  КК України).

Такий самий запобіжний захід суд обрав директору департаменту інформаційної політики Укрексімбанку Володимиру Пікалову. Третьому підозрюваному співробітнику Укрексімбанку суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

11 жовтня Євген Мецгер написав заяву про звільнення. Наглядова рада АТ “Укрексімбанк” звільнила Євгена Мецгера з посади голови правління банку.

Liked the article?
Help us be even more cool!