ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Києві напали на знімальну групу "Схем" під час інтерв’ю з головою Укрексімбанку

05.10.2021, 09:38
Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

Співробітники державного Укрексімбанку напали в Києві на знімальну групу “Схем” (проєкт Радіо Свобода на телеканалі “UA:Перший”) під час запису інтерв’ю з головою правління фінустанови Євгеном Мецгером прямо в його кабінеті.

Про це повідомила керівниця програми розслідувань “Схеми” Наталка Седлецька, інформує Радіо Свобода.

За словами Седлецької, Мецгеру не сподобалось одне із запитань журналіста-розслідувача Кирила Овсяного, після чого він наказав охороні “забрати камери” та “дістати з них касети”. 

Співробітники банку застосували фізичну силу до оператора “Схем” Олександра Мазура, відібрали в нього дві камери, забрали картки, на які здійснювався запис, та видалили записане відео, зазначила Седлецька.

Журналіст Кирило Овсяний під час заздалегідь запланованого інтерв’ю поставив запитання керівнику державного банку, щоб отримати його позицію для розслідування, публікацію якого заплановано на один з найближчих випусків програми “Схеми”.

Євгену Мецгеру не сподобалося запитання журналіста, після чого охоронці спробували зупинити запис на одній з камер Радіо Свобода, “скрутили” оператора, відібрали в нього флешку із записаним відео з другої камери та винесли всю техніку з кабінету на годину.

Весь цей час знімальна група залишалася заблокована в кабінеті голови правління банку в його присутності. У кабінеті, окрім самого Мецгера, також був присутній директор департаменту інформаційної політики Укрексімбанку Володимир Пікалов, охоронець та ще один працівник банку, який застосував фізичну силу до оператора “Схем”.

“Вони оглянули одяг оператора на предмет наявності інших записувальних пристроїв та з погрозами забороняли знімати події на телефон. Оператору та журналісту фізично перешкоджали залишати приміщення. Через годину знімальній групі повернули техніку, але відео всього інтерв’ю та самого нападу було видалене”, – пише видання.

Журналіст зміг записати те, що відбувалося, на аудіо.

“Ігорю, забирай у них камери! Виставте їх (камери. – Ред.) за двері. І ось цю теж. Касети повитягуйте”, – чутно на записі голос голови правління Укрексімбанку Євгена Мецгера, який звертається до підлеглих.

Журналісти та представники редакції, які прибули на місце події, викликали поліцію і написали заяву про перешкоджання журналістській діяльності.

“Ситуація абсолютно неординарна. Фактично злочинні дії вчиняються в державному банку, в центральному офісі, в кабінеті голови правління. Це створення перешкод журналістам у їхній діяльності, вилучення зібраного матеріалу, утримання їх – або як заручників, або просто незаконне утримання з метою вилучення зібраного матеріалу, фактично проведений їх обшук з метою виявлення, чи не приховують вони при собі зібраний матеріал, – це безпрецедентна дія. Я сподіваюся, що Національна поліція правильно прокваліфікує зазначені дії і розслідує цю непересічну подію”, – заявив адвокат “Схем” Анатолій Попов.

Редакція Радіо Свобода звернулася до Укрексімбанку з проханням прокоментувати ці події. У пресслужбі банку повідомили, що готують коментар зі своєю позицією.

Євген Мецгер очолив Укрексімбанк у березні 2020 року. До 2015 року він працював на нижчих посадах у цьому держбанку. Мецгер – уродженець Кривого Рогу.

Liked the article?
Help us be even more cool!