ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Правоохоронці вручили підозру голові Укрексімбанку

07.10.2021, 10:13
Фото - gp.gov.ua
Фото - gp.gov.ua

Поліція вручила повідомлення про підозру керівництву банку в перешкоджанні професійній діяльності журналістів програми “Схеми”.

Про це повідомляється на сайті Національної поліції.

“Станом на 9.55 ранку обом фігурантам кримінального провадження щодо перешкоджання роботі журналістів “Схем” вручено повідомлення про підозру, а також повістки з викликом до органу дізнання на допит”, – сказала в коментарі “Українській правді” речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець .

Зокрема, йдеться про голову Укрексімбанку Євгена Мецгера.

За інформацією поліції, працівникам фінансової установи загрожує покарання у вигляді штрафу від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи вести певну діяльність на строк до трьох років або без такого.

Крім того, дізнавачі разом із процесуальними керівниками надають правову оцінку діям третьої особи, яка зафіксована на відео, оприлюдненому журналістами, та додаткову кваліфікацію всіх причетних осіб. За результатами перевірки їхнім діям буде надана відповідна правова кваліфікація. 

Євген Мецгер у себе у фейсбук написав, що отримав підозру від прокуратури.

“Правоохоронці сьогодні о 9 ранку приїхали до мене додому та вручили документ. Вчора вони чомусь приїжджали до приміщення банку, але я вже не мав законних підстав там знаходиться після того, як написав заяву про відсторонення від виконання обов’язків”, - зазначив він та додав, що готовий у повному обсязі співпрацювати зі слідством.

Як повідомляв ІМІ, 7 жовтня Голосіївське управління поліції вручило повідомлення про підозру одному зі службовців банку за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів  – ч. 1, 3 ст. 171 (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”) Кримінального кодексу.

6 жовтня прессекретарка Київської міської прокуратури Надія Максимець повідомила, що посадовці Укрексімбанку, які є фігурантами справи щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів програми “Схеми”, уникають отримання повідомлень про підозру від правоохоронців.

4 жовтня в Києві співробітники державного Укрексімбанку напали на знімальну групу “Схем” під час запису інтерв’ю з головою правління фінустанови Євгеном Мецгером прямо в його кабінеті.

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів програми “Схеми” (ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України).

Укрексімбанк звинуватив журналістів “Схем” у протиправному заволодінні інформацією з обмеженим доступом (банківською таємницею) і порушенні Кодексу етики українського журналіста.

Журналістів програми “Схеми” запросили на допит як потерпілих для встановлення всіх обставин події в Укрексімбанку під час запису інтерв'ю з головою правління Євгеном Мецгером.

Редакції “Схем” вдалося відновити відео, видалене працівниками Укрексімбанку під час нападу на знімальну групу програми в кабінеті голови державного банку Євгена Мецгера.

5 жовтня Наглядова рада Укрексімбанку повідомила, що розпочала перевірку обставин конфлікту з журналістами “Схем”.

6 жовтня голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер заявив про складання своїх повноважень на час проведення слідчих дій поліції та внутрішньобанкової перевірки щодо конфлікту з журналістами “Схем”.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що Офіс генпрокурора не покриватиме дій співробітників державного Укрексімбанку, які напали на знімальну групу програми “Схеми”. Відповідальним буде повідомлено про підозру.

Наглядова рада Укрексімбанку ухвалила рішення відсторонити голову правління Укрексімбанку Євгена Мецгера від здійснення повноважень на час проведення внутрішнього розслідування.

Працівники поліції перекваліфікували справу щодо нападу на журналістів програми “Схеми” за ознаками злочину, передбаченого частиною 3 ст. 171 Кримінального кодексу України (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”). Первинна реєстрація за заявою журналістів була за ч. 1 ст. 171 ККУ.

Liked the article?
Help us be even more cool!