ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Одному зі службовців Укрексімбанку вручили повідомлення про підозру

07.10.2021, 09:52
Фото - gp.gov.ua
Фото - gp.gov.ua

Голосіївське управління поліції за погодженням Голосіївської окружної прокуратури міста Києва вручило повідомлення про підозру одному зі службовців банку за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Про це 7 жовтня повідомила Київська міська прокуратура.

Службовця банку підозрюють за ч. 1, 3 ст. 171 (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”) Кримінального кодексу.

Як повідомив співрозмовник LIGA.net у правоохоронних органах, підозру вручено директору департаменту інформполітики банку Володимиру Пікалову.

Місце перебування ще одного службовця фінустанови, щодо якого також складено повідомлення про підозру, встановлюється.

6 жовтня прессекретарка Київської міської прокуратури Надія Максимець повідомила, що посадовці Укрексімбанку, які є фігурантами справи щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів програми “Схеми”, уникають отримання повідомлень про підозру від правоохоронців.

“На цей час повідомлення про підозру і повістки для виклику цих осіб до органу досудового розслідування залишені адміністрації банку. Встановлюється місцезнаходження цих осіб для вручення їм повідомлення про підозру особисто”, – сказала вона Укрінформу.

За словами Максимець, працівники прокуратури й Нацполіції прибули до банку для повідомлення фігурантам справи про підозру. Упродовж кількох годин адміністрація банку не могла повідомити, де вони перебувають. Згодом стало відомо, що один з фігурантів склав повноваження на час розслідування, а інший написав заяву про звільнення.

“Особа, що написала заяву про звільнення, начебто перебувала в приміщенні банку, однак у подальшому стало відомо, що вона без попередження покинула банк через інший вихід. Вони залишаються незвільненими й мають перебувати на робочому місці. Про причини їх відсутності на місцях адміністрації банку невідомо”, – розповіла прессекретар.

Як повідомляв ІМІ, 4 жовтня в Києві співробітники державного Укрексімбанку напали на знімальну групу “Схем” під час запису інтерв’ю з головою правління фінустанови Євгеном Мецгером прямо в його кабінеті.

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів програми “Схеми” (ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України).

Укрексімбанк звинуватив журналістів “Схем” у протиправному заволодінні інформацією з обмеженим доступом (банківською таємницею) і порушенні Кодексу етики українського журналіста.

4 жовтня журналістів програми “Схеми” запросили на допит як потерпілих для встановлення всіх обставин події в Укрексімбанку під час запису інтерв'ю з головою правління Євгеном Мецгером.

Редакції “Схем” вдалося відновити відео, видалене працівниками Укрексімбанку під час нападу на знімальну групу програми в кабінеті голови державного банку Євгена Мецгера.

5 жовтня Наглядова рада Укрексімбанку повідомила, що розпочала перевірку обставин конфлікту з журналістами “Схем”.

6 жовтня голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер заявив про складання своїх повноважень на час проведення слідчих дій поліції та внутрішньобанкової перевірки щодо конфлікту з журналістами “Схем”.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що Офіс генпрокурора не покриватиме дій співробітників державного Укрексімбанку, які напали на знімальну групу програми “Схеми”. Відповідальним буде повідомлено про підозру.

Наглядова рада Укрексімбанку ухвалила рішення відсторонити голову правління Укрексімбанку Євгена Мецгера від здійснення повноважень на час проведення внутрішнього розслідування.

Працівники поліції перекваліфікували справу щодо нападу на журналістів програми “Схеми” за ознаками злочину, передбаченого частиною 3 ст. 171 Кримінального кодексу України (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”). Первинна реєстрація за заявою журналістів була за ч. 1 ст. 171 ККУ.

Liked the article?
Help us be even more cool!