ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Гендиректор OpenAI налаштований "оптимістично" щодо глобальної координації з питань ШІ

12.06.2023, 13:32
Фото – Unsplash
Фото – Unsplash

Директор OpenAI (компанії-розробника ChatGPT) заявив, що після туру столицями низки держав оцінює перспективи глобальної координації з питань ШІ "оптимістично", повідомляє Reuters.

"Вирушаючи в цю подорож… я сумнівався в тому, що вдасться швидко домогтися глобальної співпраці в протидії цій екзистенційній загрозі, але зараз, наприкінці свого туру, я налаштований доволі оптимістично: думаю, ми впораємося", – заявив Сем Алтман студентам у Токіо.

Зараз регулятори у всьому світі активно намагаються пристосувати вже наявні правила й створити нові вказівки для контролю за використанням генеративного ШІ, який може створювати текст і зображення. Суспільство ставиться до цієї технології із захопленням і побоюванням, адже вона має потенціал докорінно змінити широкий спектр галузей.

Євросоюз розробляє проєкт акта про ШІ, який має стати повноцінним законом уже цього року, натомість США намагаються адаптувати старі закони під ШІ, а не створювати нове законодавство.

У квітні 2023 року Алтман відвідав Японію, зустрівся з прем’єр-міністром Фуміо Кішідою й заявив, що розглядає можливість відкрити офіс у цій країні.

"Всі розмови пройшли доволі позитивно", – зазначив Алтман, не розголошуючи подробиць.

Як пише Reuters, вважається, що Японія наразі відстає у сфері ШІ-сервісів, які зараз викликають неабиякий ентузіазм у користувачів; водночас провідні компанії-виробники інвестують у технології автоматизації. 

"Ця країна має багату історію співпраці людей з машинами", – сказав Алтман. 

Перед поверненням до Штатів в Алтмана заплановані візити до Сингапуру, Індонезії й Австралії.

Як повідомляв ІМІ, 30 травня провідні лідери в галузі штучного інтелекту, зокрема гендиректор OpenAI Сем Алтман, разом з експертами й професорами порушили питання "загрози вимирання людства через ШІ", закликавши законотворців розглядати її на рівні з ризиками від пандемій і ядерної війни.

У березні бізнесмени Ілон Маск, Стів Возняк і група інших експертів зі штучного інтелекту та очільників індустрії опублікували відкритого листа із закликом до піврічної паузи в розробленні систем, потужніших за GPT-4, нещодавно запущений OpenAI. Автори листа посилаються на потенційні ризики таких розробок для суспільства й людства.

11 травня депутати Європарламенту проголосували за широкий набір правил, які стануть частиною європейського закону про штучний інтелект, включно з повною забороною майже всіх технологій розпізнавання облич для стеження за громадянами.

Уряд Австралії 30 травня заявив, що планує регулювати системи штучного інтелекту (ШІ), а також розглядає заборону дипфейків та реалістичного, але не справжнього контенту через занепокоєння щодо можливого зловживання цією технологією.

Liked the article?
Help us be even more cool!