Disney перевипустить скорочену телеверсію "Оскар" з нагородженням України
Американська кіноакадемія заявила, що планує перевипустити 90-хвилинну версію трансляції церемонії вручення премії “Оскар” з моментом нагородження фільму “20 днів у Маріуполі”.
Про це пише новинний інтернет-журнал про телебачення і кіно Deadline, передає Суспільне.
За інформацією видання, таке рішення ухвалили після того, як Суспільне, яке володіє правами на трансляцію шоу “Оскар” в Україні, висловило обурення, що в міжнародній скороченій телеверсії немає нагородження українських документалістів та промови режисера фільму Мстислава Чернова. Водночас Суспільному про це рішення ще не повідомили.
Суспільне транслювало шоу “Оскар” у прямому ефірі в Україні в межах угоди з Disney, яка займається міжнародним ліцензуванням шоу.
Як повідомляв ІМІ, фільм “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова здобув премію “Оскар” як найкращий повнометражний документальний фільм. Це перший український фільм, який отримав “Оскар”.
11 березня Суспільне повідомило, що отримало матеріали від Disney Entertainment для трансляції “Оскара” та виявило, що нагородження українських документалістів відсутнє.
Представники Disney Entertainment своєю чергою пояснили часовими обмеженнями відсутність у скороченій міжнародній версії “Оскара” нагородження фільму “20 днів у Маріуполі”.
12 березня 2024 року Нацрада з питань телебачення і радіомовлення звернулася до The Walt Disney Company з проханням створити й поширити серед мовників оновлену міжнародну версію, у якій буде збережений фрагмент із номінацією “Best Documentary Feature”.
Що відомо про стрічку “20 днів у Маріуполі”
“20 днів у Маріуполі” – режисерський дебют воєнного кореспондента (з досвідом у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, секторі Газа, Афганістані), фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова.
Також до створення картини були залучені фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко.
Чернов з Малолєткою та Степаненко провели 20 днів в оточеному Маріуполі та змогли звідти евакуюватися. Вони висвітлювали події в заблокованому російськими військами Маріуполі, знімали руйнування, спричинені обстрілами міста, роботу лікарів у місцевих шпиталях, численні жертви серед цивільного населення.
За роботу в обложеному Маріуполі вони отримали Пулітцерівську премію, премію Гільдії режисерів США та премію Британської академії кіно і телевізійних мистецтв BAFTA.
Help us be even more cool!