У Disney пояснили, чому до скороченої міжнародної телеверсії "Оскара" не додали "20 днів у Маріуполі"
Представники Disney Entertainment пояснили часовими обмеженнями відсутність у скороченій міжнародній версії “Оскара” нагородження фільму “20 днів у Маріуполі”.
Про це у Disney Entertainment заявили у відповіді на запит Української служби Голосу Америки.
У компанії повідомили, що окремі категорії та частини шоу не вдалося долучити до 90-хвилинної версії для міжнародної аудиторії через часові обмеження. За словами представників Disney Entertainment, вибір номінацій для скороченої версії визначили заздалегідь – упродовж процесу планування декілька тижнів тому.
“Втім, зведений підсумок усіх пропущених переможців, зокрема “20 днів у Маріуполі”, до скороченої версії долучено”, – заявили в Disney Entertainment.
У компанії додали, що ліцензію на показ як повної церемонії наживо, так і альтернативної 90-хвилинної версії шоу в Україні надали Суспільному. Disney Entertainment заявила, що звернулася до Суспільного щодо того, у якому вигляді церемонію транслювали в Україні.
11 березня Суспільне повідомило, що отримало матеріали від Disney Entertainment для трансляції “Оскара” та виявило, що нагородження українських документалістів відсутнє.
Фільм “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова здобув премію “Оскар” як найкращий повнометражний документальний фільм. Це перший український фільм, який отримав “Оскар”.
Що відомо про стрічку “20 днів у Маріуполі”
“20 днів у Маріуполі” – режисерський дебют воєнного кореспондента (з досвідом у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, секторі Газа, Афганістані), фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова.
Також до створення картини були залучені фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко.
Чернов разом з Малолєткою та Степаненко провели 20 днів в оточеному Маріуполі та змогли звідти евакуюватися. Вони висвітлювали події в заблокованому російськими військами Маріуполі, знімали руйнування, спричинені обстрілами міста, роботу лікарів у місцевих шпиталях, численні жертви серед цивільного населення.
За роботу в обложеному Маріуполі вони отримали Пулітцерівську премію, премію Гільдії режисерів США та премію Британської академії кіно і телевізійних мистецтв BAFTA.
Help us be even more cool!