ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Фільм "20 днів у Маріуполі" отримав премію BAFTA

Кадр з фільму "20 днів в Маріуполі". Фото – bafta.org
Кадр з фільму "20 днів в Маріуполі". Фото – bafta.org

Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова отримав премію Британської академії кіно та телевізійних мистецтв BAFTA. 

Про це повідомляється на сайті премії.

Стрічка отримала премію в категорії “Найкращий документальний фільм”. Церемонія відбулася 18 лютого.

Як повідомляв ІМІ, 11 лютого режисер Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США за документальний фільм “20 днів у Маріуполі”. Він здобув відзнаку за “видатні режисерські досягнення в документальному кіно”. 

Фільм також номінували на премію “Оскар”.

Що відомо про стрічку “20 днів у Маріуполі” 

“20 днів у Маріуполі” – режисерський дебют воєнного кореспондента (з досвідом у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, секторі Газа, Афганістані), фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова.

Також до створення картини були залучені фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. За роботу в обложеному Маріуполі вони отримали Пулітцерівську премію, яка вважається найпрестижнішою в галузі журналістики.

22 березня 2022 року вийшов матеріал кореспондента Associated Press Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі: команда яка документувала агонію міста”, в якому він розповів, що разом з Євгеном Малолєткою та Василісою Степаненко провели 20 днів в оточеному Маріуполі та змогли звідти евакуюватися.

Вони висвітлювали події в заблокованому російськими військами Маріуполі, знімали руйнування, спричинені обстрілами міста, роботу лікарів у місцевих шпиталях, численні жертви серед цивільного населення.

У січні 2024 року документальну стрічку “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова номінували на кінопремію “Оскар” у категорії “Найкращий документальний фільм”. Цьогорічна церемонія вручення “Оскара” відбудеться 10 березня.

Liked the article?
Help us be even more cool!