ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Нацрада просить Disney поширити в медіа оновлену міжнародну версію вручення "Оскара" з Best Documentary Feature

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення звернулася до The Walt Disney Company з проханням створити й поширити серед мовників оновлену міжнародну версію, у якій буде збережений фрагмент із номінацією “Best Documentary Feature”.

Про це Нацрада повідомила на Facebook-сторінці.

“Сьогодні всі демократії світу підтримують будь-яку можливість протистояти воєнній агресії, що загрожує мирному світовому порядку. В цей момент ваш персонал ухвалює видалити частину церемонії, де журналісти отримують нагороду за повнометражну документальну стрічку, яка розповідає про жахи й нелюдську жорстокість війни! І цей момент, який викликав колосальну емоцію в залі кінотеатру DOLBY і в численних дописах протягом дня в мережі Інтернет, не побачать глядачі в багатьох країнах Східної півкулі і ті глядачі на земній кулі, хто дивитиметься Церемонію в подальших численних показах”, – зазначили в Нацраді.

У пресслужбі регулятора зауважили, що знайомі з поясненнями студії про попереднє планування скороченої версії та вважають, що воно цілком могло б бути лише попереднім.

“Також з розумінням ставимося до рішення українського суспільного мовника продемонструвати в Україні цей епізод – це має особливе значення в нашій країні, охопленій смертельним вогнем ворожих бомбардувань. Відтак ми звертаємося з проханням створити і розповсюдити серед мовників оновлену міжнародну версію, в якій буде збережено фрагмент з номінацією “Best Documentary Feature”, – наголосили в Нацраді.

Як повідомляв ІМІ, фільм “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова здобув премію “Оскар” як найкращий повнометражний документальний фільм. Це перший український фільм, який отримав “Оскар”.

11 березня Суспільне повідомило, що отримало матеріали від Disney Entertainment для трансляції “Оскара” та виявило, що нагородження українських документалістів відсутнє.

Представники Disney Entertainment своєю чергою пояснили часовими обмеженнями відсутність у скороченій міжнародній версії “Оскара” нагородження фільму “20 днів у Маріуполі”.

Що відомо про стрічку “20 днів у Маріуполі” 

“20 днів у Маріуполі” – режисерський дебют воєнного кореспондента (з досвідом у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, секторі Газа, Афганістані), фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова.

Також до створення картини були залучені фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. 

Чернов разом з Малолєткою та Степаненко провели 20 днів в оточеному Маріуполі та змогли звідти евакуюватися. Вони висвітлювали події в заблокованому російськими військами Маріуполі, знімали руйнування, спричинені обстрілами міста, роботу лікарів у місцевих шпиталях, численні жертви серед цивільного населення.

За роботу в обложеному Маріуполі вони отримали Пулітцерівську преміюпремію Гільдії режисерів США та премію Британської академії кіно і телевізійних мистецтв BAFTA. 

Liked the article?
Help us be even more cool!