ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Фільм "20 днів у Маріуполі" отримав "Оскар" як найкраща документальна стрічка

Мстислав Чернов, Євген Малолєтка, Василіса Степаненко під час отримання премії "Оскар", Лос-Анджелес, 10 березня 2024. Фото: REUTERS / Mike Blake

Фільм “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова здобув премію “Оскар” як найкращий повнометражний документальний фільм. Це перший український фільм, який отримав “Оскар”.

Церемонія нагородження відбулася в Лос-Анджелесі (США) 10 березня, повідомляє Суспільне.

На сцену разом зі Мстиславом Черновим піднялися фотокореспондент Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, які разом з режисером працювали в оточеному Маріуполі у 2022 році.

Разом з Черновим нагороди отримали кінопродюсерки Мішель Мізнер та Рені Аронсон-Рат.

Зі сцени Чернов заявив, що “20 днів у Маріуполі” – перший український фільм, що отримав “Оскар”.

“Я вдячний. Але, напевно, я буду перший режисером на цій сцені, який би хотів не робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста; щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян. 

Я б віддав це, аби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, цивільних, які в їхніх тюрмах. Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле, проти ми всі разом, ви і я, ми зараз серед найталановитіших людей світу. Ми можемо зробити так, щоб історію виправити, щоб правда перемогла. І щоб загиблі люди Маріуполя та ті, хто віддав своє життя, щоб їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, спогади формують історію”, – сказав Чернов.

Мстислав Чернов, Євген Малолєтка на церемонії премії "Оскар", 10 березня 2024 року. Фото: REUTERS / Mike Blake

Крім “20 днів у Маріуполі”, у категорії “Найкращий документальний фільм” змагалися ще чотири стрічки:

  • Bobi Wine: The People’s President (“Бобі Вайн: Народний президент”);
  • The Eternal Memory (“Вічна пам'ять”);
  • Four Daughters (“Чотири доньки”);
  • To Kill a Tiger (“Убити тигра”).

“Суспільне Культура”, яке ексклюзивно транслювало церемонію, сьогодні, 11 березня, о 20:30, покаже трансляцію короткої міжнародної версії для тих, хто не зміг подивитися її вночі.

Що відомо про стрічку “20 днів у Маріуполі” 

“20 днів у Маріуполі” – режисерський дебют воєнного кореспондента (з досвідом у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, секторі Газа, Афганістані), фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова.

Також до створення картини були залучені фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. 

Чернов разом з Малолєткою та Степаненко провели 20 днів в оточеному Маріуполі та змогли звідти евакуюватися. Вони висвітлювали події в заблокованому російськими військами Маріуполі, знімали руйнування, спричинені обстрілами міста, роботу лікарів у місцевих шпиталях, численні жертви серед цивільного населення.

За роботу в обложеному Маріуполі вони отримали Пулітцерівську преміюпремію Гільдії режисерів США та премію Британської академії кіно і телевізійних мистецтв BAFTA. 

Liked the article?
Help us be even more cool!