ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В ООН розкритикували "Талібан" через порушення прав людини

13.09.2021, 16:15
Фото – АР
Фото – АР

Комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет розкритикувала дії руху “Талібан” з моменту захоплення контролю над Афганістаном у серпні.

Із критикою вона виступила 13 вересня в Раді з прав людини в Женеві, повідомляє Радіо Свобода.

За її словами, Афганістан перебуває в “новій і небезпечній фазі”, коли багато жінок та представників етнічних груп і релігійних громад глибоко стурбовані через скорочення своїх прав.

“Важливо, що всупереч запевненням, що “Талібан” захищатиме права жінок, упродовж останніх трьох тижнів жінок поступово вилучали з публічної сфери”, – сказала вона.

Бачелет висловила занепокоєння через “недостатню інклюзивність” уряду, в якому “відсутні жінки й небагато непуштунів”. Комісар ООН із прав людини сказала про “достовірні звинувачення у вбивствах з розправою” колишніх співробітників сил національної безпеки. 

Також вона навела приклади довільних затримань людей, які працювали в попередніх адміністраціях, деякі з таких людей згодом були знайдені мертвими.

Бачелет виступила зі своєю доповіддю перед проведенням у Женеві донорської конференції, в якій візьмуть участь генеральний секретар Антоніу Ґутерріш та інші високопосадовці ООН, а також близько 40 міністрів урядів усього світу.

За даними агенцій ООН, Афганістан зазнав посухи та гуманітарної кризи ще до того, як у середині серпня таліби повалили підтримуваний Заходом уряд у Кабулі. Основні послуги в Афганістані зараз є на межі краху, і гуманітарна допомога мала б на меті підтримати надання медичних послуг, водопостачання та дотримання санітарних умов.

Багато країн висловили готовність надати гуманітарну допомогу, але є занепокоєння щодо використання сотень мільйонів доларів талібами, які зараз контролюють країну. Частина потенційних донорів каже, що пожертви слід надавати за жорстких умов.

Як повідомляв ІМІ, у вересні речник ісламістського руху “Талібан” Саєд Зекрулла Хашим заявив, що жінки не мають бути міністрами, оскільки їхнє завдання – народжувати та виховувати дітей.

У вересні в Кабулі (Афганістан) бойовики руху “Талібан” пострілами розігнали протестувальників біля посольства Пакистану та заарештували кількох афганських журналістів, які висвітлювали демонстрацію.

“Талібан” запровадив жорсткі обмеження для жінок, які бажають відвідувати вищі навчальні заклади. Зокрема, жінкам дозволено відвідувати приватні університети лише в нікабі (головний убір, що приховує обличчя і залишає лише вузький проріз для очей), а заняття для них мають проходити в окремому приміщенні. 

2 вересня в Афганістані близько трьох десятків жінок у місті Герат вийшли на протест, вимагаючи від нового керівництва “Талібану” збереження поступу у сфері прав жінок, досягнутого в країні після повалення режиму угруповання 20 років тому.

25 серпня представник талібів Забіхулла Муджахід попередив афганських жінок, що для них поки буде безпечніше залишатися вдома. За його словами, пильність слід зберігати доти, доки правильно поводитися з жінками не навчать рядових членів “Талібану”.

Liked the article?
Help us be even more cool!