ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Закарпатський апеляційний суд переніс "журналістську" справу на кінець року 

21.05.2021, 11:14
Фото – kyiv.gp.gov.ua
Фото – kyiv.gp.gov.ua

Закарпатський апеляційний суд переніс на кінець цього року засідання в справі щодо обвинувачення колишнього голови Хустської районної ради Юрія Іванча в ненаданні відповіді на інформаційний запит журналіста проєкту "ПравдаЄ" Станіслава Данка в жовтні 2018 року.

Про це представнику ІМІ в області повідомив сам медійник. 

За словами Данка, у залі суду 19 травня стало відомо, що один із суддів колегії взяв відпустку. Тож наступне засідання в справі перенесли аж на грудень.

"Звертаю увагу, що йдеться навіть не про судовий розгляд по суті, а справу, схоже, вже відверто та примітивно затягують, щоб, ймовірно, не порушувати системи, яка склалась у нашому краї, де посадовець відповідає не перед законом, а тільки перед чиновником на ранг вище", – резюмував журналіст Данко про ситуацію, що склалася. 

Нагадаємо, в апеляційному суді розглядається справа, згідно з якою Хустський районний суд у березні 2020 року повернув обвинувальний акт місцевій прокуратурі щодо обвинувачення ексголови Хустської районної ради Юрія Іванча за частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу України – у зв’язку з виявленими неточностями. Місцева прокуратура не усунула неточності в обвинувальному акті, натомість подала апеляцію. 

Журналіст Станіслав Данко додає, що в обвинувальному акті від прокуратури дійсно є неточності, тому він не розуміє, чому правоохоронці їх не усунули, а пішли до апеляційного суду. 

У Закарпатському апеляційному суді справа щодо апеляції на повернення обвинувального акта була призначена на жовтень 2020 року, втім засідання не відбулося. Потім засідання перенесли на лютий 2021 року, воно не відбулося. Відтак засідання було призначене на 19 травня і, як тепер відомо, перенесене на останній місяць 2021 року.

Як повідомляв ІМІ, представники прокуратури у грудні 2019 року оголосили підозру тодішньому голові Хустської районної ради Юрію Іванчо за частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу – незаконна відмова в доступі журналіста до інформації. Журналіст проєкту "ПравдаЄ" у запиті цікавився виплатами заробітної плати, премій, матеріальної допомоги та надбавок голові Хустської районної ради та його заступникам. У відповіді щодо надання інформації медійнику було відмовлено. 

У грудні 2019 року справу щодо обвинувачення почав розглядати місцевий Хустський районний суд. 

Liked the article?
Help us be even more cool!