ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Білорусі три Telegram-канали Nexta визнали "екстремістським формуванням"

29.10.2021, 11:26
Фото - Белсат
Фото - Белсат

У Білорусі редакції Telegram-каналів Nexta, Nexta Live та Luxta визнали екстремістськими організаціями. 

Про це повідомляє Liga.net з посиланям на пресслужбу МВС Білорусі.

“Міністерством внутрішніх справ прийнято рішення про визнання групи громадян, які здійснюють екстремістську діяльність за допомогою інтернет-ресурсів Nexta, Nexta Live та Luxta, екстремістським формуванням та заборону його діяльності", – повідомляється у телеграм-каналі міністерства.

На каналі Nexta заявили, що у них не менше легітимності, ніж у білоруського режиму, і вони визнають екстремістськими формуваннями МВС, КДБ та “Telegram-канали пропагандистів Білорусі”.

“За вбивства, тортури, насильство та розпалювання ворожнечі. Проти їхніх керівників та активних учасників будуть заведені кримінальні справи”, – йдеться у повідомленні Nexta.

Як повідомляв ІМІ, 16 листопада 2020 року Білорусь передала польській стороні ноту з вимогою видати в найкоротші строки засновників телеграм-каналу “Нехта” Степана Путила і Романа Протасевича. 

5 листопада 2020 року Слідчий комітет Білорусі звинуватив засновника телеграм-каналів Nexta і Nexta Live Степана Путила та колишнього головного редактора телеграм-каналів Романа Протасевича в організації масових заворушень у країні. 

20 жовтня 2020 року суд Центрального району Мінська визнав телеграм-канал Nexta Live і логотип Nexta екстремістськими матеріалами. 

Телеграм-канал Nexta Live, що висвітлює протести в Білорусі, змінив назву на “Нехта-Live” після того, як суд Мінська визнав його логотип “екстремістським матеріалом”.

Раніше МВС Білорусі відкрило провадження проти засновника опозиційних телеграм-каналів Nехта і Nехта Live Степана Путила та оголосило його в розшук. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі. Путилу закидають організацію масових заворушень.

У серпні 2020 року МВС Росії оголосило в розшук Степана Путила, засновника Telegram-каналу Nexta.

Телеграм-канал Nexta Live став головним джерелом інформації про протести в Білорусі.

23 травня 2021 року білоруська влада затримала Романа Протасевича. Він був пасажиром літака рейсу Афіни – Вільнюс, який сів у Мінську через повідомлення про бомбу на борту. Після огляду білоруські поліцейські його заарештували. Ryanair отримав вказівки від білоруських авіадиспетчерів посадити літак у Мінську. За дорученням Лукашенка для ескорту літака в небо підняли військовий винищувач МіГ-29.

Разом із Протасевичем силовики затримали його дівчину Софію Сапегу.

Низка білоруських правозахисних організацій визнала Протасевича та Сапегу політв’язнями. ЄС та США засудили затримання Романа Протасевича.

25 червня стало відомо, що Протасевича та Сапегу перевели під домашній арешт. Слідчий комітет Білорусі заявив, що вони уклали угоду зі слідством.

Liked the article?
Help us be even more cool!