ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд у Польщі відмовив в екстрадиції до Білорусі засновника Nexta Степана Путила

26.01.2022, 16:35
Фото – Белсат
Фото – Белсат

Окружний суд Варшави 26 січня відмовив в екстрадиції до Білорусі засновника телеграм-каналу Nexta Степана Путила, повідомляє Белсат і білоруська служба Радіо Свобода.

Білоруська влада звинуватила Степана Путила в організації масових заворушень і групових дій, що порушують громадський порядок (чч. 1 і 3 ст. 293, чч. 1 і 2 ст. 342 КК Білорусі), а також у розпалюванні ворожнечі (ч. 3 ст. 130 Кримінального кодексу) та за низкою інших статей.

Суддя зачитав усі статті, які Путилу інкримінує білоруська сторона, і запитав його, чи погоджується він, щоб його видали Білорусі. Путило не погодився. Прокуратура заявила про неприпустимість видавання.

У результаті суддя ухвалив, що неприпустимо видавати Путіла білоруському режиму “тільки через те, що цього хоче психопатичний диктатор”. Це відповідає стандартам демократичних країн та Декларації прав людини, Конституції Польщі, зазначив суддя. Апеляцію можна подати протягом семи днів.

Степан Путило розповів, що звістка про те, що суд розгляне питання про екстрадицію, була несподіваною, оскільки він отримав міжнародний захист і притулок у Польщі. “Однак згодом мені вдалося з’ясувати, що за законом цей суд усе одно мав відбутися, бо такі норми, які, на відміну від білоруського законодавства, діють і діють на всіх. Рішення суду було очевидним. Навіть у прокуратурі підтримали те, що мене не можуть екстрадувати до Білорусі. А в практиці мого адвоката – це вперше за 40 років він повністю погоджувався з позицією прокурора”, – сказав Путило.

Крім Путила, екстрадиції з Польщі білоруська влада домагалась і для Романа Протасевича, який був головним редактором каналу Nexta і якого затримали в Мінську у 2021 році.

Як повідомляв ІМІ, 14 серпня 2020 року стало відомо, що МВС Білорусі відкрило провадження проти засновника опозиційних телеграм-каналів Nехта і Nехта Live Степана Путила та оголосило його в розшук. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі. Путилу закидають організацію масових заворушень.

У серпні 2020 року МВС Росії оголосило в розшук Степана Путила, засновника телеграм-каналу Nexta.

5 листопада 2020 року Слідчий комітет Білорусі звинуватив Степана Путила та колишнього головного редактора телеграм-каналів Романа Протасевича в організації масових заворушень у країні. Після цього Комітет державної безпеки Білорусі заніс засновників телеграм-каналу Nexta Степана Путила та Романа Протасевича до списку осіб, причетних до терористичної діяльності, поруч з очільниками ІДІЛ та іншими міжнародними терористами.

16 листопада 2020 року Білорусь передала польській стороні ноту з вимогою видати в найкоротші строки засновників телеграм-каналу “Нехта” Степана Путила і Романа Протасевича. 

20 жовтня 2020 року суд Центрального району Мінська визнав телеграм-канал Nexta Live і логотип Nexta екстремістськими матеріалами. 

Телеграм-канал Nexta Live, що висвітлює протести в Білорусі, змінив назву на “Нехта-Live” після того, як суд Мінська визнав його логотип “екстремістським матеріалом”.

Телеграм-канал Nexta Live, попри вимкнення інтернету, став головним джерелом інформації про протести в Білорусі.

Роман Протасевич був  затриманий 23 травня 2021 року. Він був пасажиром літака рейсу Афіни – Вільнюс, який сів у Мінську через повідомлення про бомбу на борту. Після огляду білоруські поліцейські його заарештували. Ryanair отримав вказівки від білоруських авіадиспетчерів посадити літак у Мінську. За дорученням Лукашенка для ескорту літака в небо підняли військовий винищувач МіГ-29.

Liked the article?
Help us be even more cool!