Положинський відмовився від ордена Зеленського та нагадав йому про справу Шеремета
Президент України Володимир Зеленський нагородив орденом “За заслуги” ІІІ ступеня українського співака, колишнього лідера гурту “Тартак” Олександра Положинського.
Про це йдеться в указі глави держави №335/2020 від 21 серпня.
Звання надано з нагоди Дня Незалежності України.
“За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм”, – ідеться в указі.
Водночас Олександр Положинський відмовився приймати цей орден, про що повідомив у своєму відеозверненні, опублікованому у фейсбуці, повідомляє Радіо Свобода.
“Сьогодні (24 серпня. – Ред.), повернувшись із Маршу захисників, присвяченого 29-й річниці незалежності України, я дізнався, що ви нагородили мене орденом “За заслуги” ІІІ ступеня. Принаймні мені показали опублікований в інтернеті указ за вашим підписом, в якому є моє ім’я. З цього приводу я й хочу вам сказати… Сьогодні, коли ми йшли в колоні, ми також згадували про людей, яких безпідставно, принаймні жодного разу ще не було наведено дійсно вагомого доказу якоїсь їхньої провини, звинувачують у вбивстві – у тяжкому злочині. Це мій друг і колега – музикант Андрій Ріффмастер Антоненко, це доктор Юлія Кузьменко, це військовий медик Яна Дугарь. От ці люди дійсно заслуговують на нагороди, хоча б тому, що вже більш як пів року вони потерпають від беззаконня. І в тому числі ваше ім’я замішане в цій справі, тому що за вашої участі було проведено брифінг, де людей безпідставно було названо вбивцями – без суду, без слідства, без доказів”, – заявив Положинський.
Він додав, що нагород у нього досить. Зокрема, музикант наголосив, що нагородою для нього є концерти та його публіка. А також ті відзнаки, які він отримував від військових на фронті, виступаючи там для них.
Як повідомляв ІМІ, 12 серпня Київський апеляційний суд залишив під вартою ветерана АТО, музиканта Андрія Антоненка, який є фігурантом справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.
Печерський районний суд Києва в липні продовжив на два місяці запобіжний захід у вигляді утримання під вартою для Антоненка.
11 серпня Київський апеляційний суд змінив запобіжний захід підозрюваній у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.
Павло Шеремет загинув у Києві 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля.
12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що Національна поліція затримала та оголосила підозру фігурантам справи щодо вбивства Павла Шеремета.
Того ж дня на брифінгу за участю президента Володимира Зеленського заступник голови Національної поліції – начальник кримінальної поліції Євген Коваль назвав п'ятьох підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета: сержант Сил спеціальних операцій Андрій Антоненко, військовий медик Яна Дугарь, волонтер Юлія Кузьменко та ветерани збройного конфлікту на Донбасі Інна і Владислав Грищенки.
Коваль повідомив, що вибухівку під автомобіль журналіста Павла Шеремета підклали музикант і доброволець АТО Андрій Антоненко та лікарка й волонтерка Юлія Кузьменко.
Слідство вважає основною версією вбивства журналіста Павла Шеремета дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні.
21 травня фігурантам справи про вбивство журналіста Павла Шеремета – Юлії Кузьменко, Андрію Антоненку та Яні Дугарь – змінили підозри.
22 травня поліція завершила розслідування щодо трьох підозрюваних у виконанні вбивства Шеремета.
1 червня слідчі Нацполіції відкрили для ознайомлення 38 томів матеріалів досудового розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета адвокатам підозрюваних Яни Дугарь, Юлії Кузьменко та Андрія Антоненка.
Help us be even more cool!