ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Поліція розслідує 11 справ щодо злочинів, скоєних проти журналістів з початку року

09.04.2021, 16:12
Фото - proacteur.com
Фото - proacteur.com

Національна поліція розслідує 11 кримінальних проваджень щодо правопорушень, вчинених проти журналістів з січня по початок березня 2021 року. 

Такі дані Інститут масової інформації отримав від Департаменту захисту інтересів суспільства і держави (ДЗІСД) Національної поліції, у відповідь на надіслані кейси з Барометру свободи слова ІМІ.

Зокрема, поліція розслідує такі справи:

 • напад 4 січня на волинську журналістку Людмилу Яворську. На неї накинувся з кулаками підприємець, коли вона приїхала до Підгайцівської сільської ради для отримання коментарів у депутатів щодо ситуації з ремонтом на одній із вулиць, а також зареєструвати запит на доступ до інформації. Кваліфікація правопорушення за ч. 2 ст. 171 Кримінального кодексу України.
 • недопуск 20 січня журналістки "Неначасі" Катерини Майбороди на сесію Запорізької міської ради. Кваліфікація правопорушення за ч.1 ст. 171 Кримінального кодексу України.
 • недопуск журналістів на сесію Запорізької міської ради 27 січня. Кваліфікація правопорушення за ч.1 ст. 171 Кримінального кодексу України.
 • пошкодження авто рівненській журналістці та блогерці Ользі Ферар 2 лютого. Кваліфікація правопорушення за ч. 1 ст. 296 КК України (Хуліганство).
 • побиття у Черкасах 2 лютого керівника та журналіста місцевого телеканалу "Антена" Валерія Воротника. Кваліфікація правопорушення за ч.2 ст.345-1 КК України.
 • напад групи невідомих осіб на журналіста телеканалу “Наш” Олексія Пальчунова у Києві 4 лютого. Кваліфікація правопорушення за ч.2 ст. 171 Кримінального кодексу України.
 • підпал авто засновнику порталу dtp.kiev.ua Владу Антонову у Києві у ніч на 17 лютого. Кваліфікація правопорушення за ч.2 ст. 194 Кримінального кодексу України (Умисне знищення або пошкодження майна).
 • напад голови Вільської об'єднаної територіальної громади Петра Білого на знімальну групу телеканалу СТБ 22 лютого у Житомирській області. Посадовцю оголошено про підозру в скоєнні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 345-1 КК України ("Погроза або насильство щодо журналіста").
 • перешкоджання журналістці “Радіо Ізюм” Ользі Говті на пленарному засіданні Ізюмської міської ради 24 лютого. Кваліфікація правопорушення за ч.1 ст. 171.
 • про напад у Вінниці на журналіста Андрія Качора, що стався 27 лютого під час спроби зафіксувати порушення карантинних вимог. Під час нападу йому зламали палець. Справу розслідують за ч. 1 ст. 122 (“Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження”), а не за журналістською статтею, оскільки під час даного факту Качор журналістське завдання не виконував.
 • побиття журналіста ІА “Інформ Бюро” Олексія Кусова двома невідомими у Харкові 10 березня. Кваліфікація правопорушення за ч.2 ст. 345-1.

За інформацією ДЗІСД, поліція закінчила розслідування в п'яти кримінальних провадженнях. В одному випадку справу було направлено до суду, в чотирьох - закрито через “відсутність складу злочину”. Зокрема, завершено розслідування і передано до суду справу щодо нападу 3 лютого у Києві продавця шаурми на оператора телеканалу "Київ" - покусав останнього. Чоловіку було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 171 ("Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів") Кримінального кодексу України. Обвинувачувальний акт до суду було направлено 26 лютого.

Ще у трьох випадках, інформацію про які ІМІ надіслав до поліції, кримінальне провадження не було відкрите, оскільки журналісти не зверталися до органів поліції. Це такі випадки:

 • заява головного редактора роздержавленої газети “Чорноморський маяк” Богдана Панаса про тиск із боку міської ради та міського голови Василя Гуляєва; 
 • напад на головного редактора газети “Свіжий апельсин” Вадима Кирпиченка у Пирятині  Полтавської області;
 • недопуск журналістів тростянецької газети “Тиждень” на засідання Тростянецького районного суду Сумської області, відповідачем у якому є міський голова.
Liked the article?
Help us be even more cool!