ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Наглядова рада Укрексімбанку пояснила, чому не звільнила Мецгера

07.10.2021, 16:50
Фото – скріншот з відео Інтерфакс-Україна
Фото – скріншот з відео Інтерфакс-Україна

Наглядова рада АТ “Укрексімбанк” не звільнила нині відстороненого керівника банку Євгена Мецгера після інциденту з журналістами програми “Схеми” тому, що в разі його звільнення установа мала б виплатити середній заробіток за шість місяців.

Про це повідомила голова Наглядової ради Оляна Гордієнко під час брифінгу 7 жовтня, інформує Суспільне.

“Пана Євгена (Мецгера. – Ред.) було як офіційно (Наглядовою радою), так і практично відсторонено від виконання посадових обов'язків без збереження заробітної плати та фізичного виконання посадових обов'язків”, – зазначила голова Наглядової ради.

Також були відсторонені без збереження зарплати двоє інших працівників, які були безпосередніми учасниками.

“Якби Наглядова рада прийняла рішення про припинення трудових відносин або звільнення голови правління (Євгена Мецгера. – Ред.), банк мав би виплатити працівнику в останній робочий день, тобто в момент прийняття рішення, вихідну допомогу в розмірі не менше шестимісячного середнього заробітку. Такі вимоги закону”, – заявила Гордієнко.

Вона наголосила, що в такій ситуації відсторонення Мецгера на час внутрішнього розслідування без збереження обов'язків та зарплати й призначення виконувача обов'язків Сергія Єрмакова було “адекватним, необхідним, єдино можливим кроком”.

Водночас у Наглядовій раді не знають, чому Мецгер агресивно відреагував на запитання журналіста. Там запевнили, що найближчим часом він пояснить свої дії.

Як повідомляв ІМІ, 7 жовтня Голосіївське управління поліції вручило повідомлення про підозру одному зі службовців банку за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів  – ч. 1, 3 ст. 171 (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”) Кримінального кодексу. Також підозру вручили голові правління Укрексімбанку Євгену Мецгеру.

6 жовтня прессекретарка Київської міської прокуратури Надія Максимець повідомила, що посадовці Укрексімбанку, які є фігурантами справи щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів програми “Схеми”, уникають отримання повідомлень про підозру від правоохоронців.

4 жовтня в Києві співробітники державного Укрексімбанку напали на знімальну групу “Схем” під час запису інтерв’ю з головою правління фінустанови Євгеном Мецгером прямо в його кабінеті.

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів програми “Схеми” (ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України).

Укрексімбанк звинуватив журналістів “Схем” у протиправному заволодінні інформацією з обмеженим доступом (банківською таємницею) і порушенні Кодексу етики українського журналіста.

Журналістів програми “Схеми” запросили на допит як потерпілих для встановлення всіх обставин події в Укрексімбанку під час запису інтерв'ю з головою правління Євгеном Мецгером.

Редакції “Схем” вдалося відновити відео, видалене працівниками Укрексімбанку під час нападу на знімальну групу програми в кабінеті голови державного банку Євгена Мецгера.

5 жовтня Наглядова рада Укрексімбанку повідомила, що розпочала перевірку обставин конфлікту з журналістами “Схем”.

6 жовтня голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер заявив про складання своїх повноважень на час проведення слідчих дій поліції та внутрішньобанкової перевірки щодо конфлікту з журналістами “Схем”.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що Офіс генпрокурора не покриватиме дій співробітників державного Укрексімбанку, які напали на знімальну групу програми “Схеми”. Відповідальним буде повідомлено про підозру.

Наглядова рада Укрексімбанку ухвалила рішення відсторонити голову правління Укрексімбанку Євгена Мецгера від здійснення повноважень на час проведення внутрішнього розслідування.

Працівники поліції перекваліфікували справу щодо нападу на журналістів програми “Схеми” за ознаками злочину, передбаченого частиною 3 ст. 171 Кримінального кодексу України (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”). Первинна реєстрація за заявою журналістів була за ч. 1 ст. 171 ККУ.

Liked the article?
Help us be even more cool!