ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Міноборони під'єднали до Єдиного порталу викривачів

Міністерство оборони під'єдналося до Єдиного порталу викривачів. Тепер кожен, кому відомо про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень у міністерстві, може залишити повідомлення викривача корупції (зокрема, анонімне). 

Про це повідомила пресслужба Міноборони.

"За допомогою цієї захищеної системи можна контролювати стан та результати розгляду повідомлення, отримати інформацію про статус викривача. Портал гарантує заявникам дотримання умов анонімності та конфіденційності, надійний захист персональних даних", – наголосили в Міноборони.

Відомство додали до переліку держорганів на спеціальному порталі НАЗК

Повідомити про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень можна через спеціальну телефонну лінію Міноборони (+38 044 271 39 86), електронну пошту ([email protected]), офіційний вебсайт відомства.

Як повідомляв ІМІ, 6 вересня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції запустило Єдиний портал повідомлень викривачів, на якому громадяни можуть повідомляти про факти корупції, які їм вдалося зафіксувати. Громадяни через портал можуть анонімно надіслати повідомлення про корупцію в структурах, де працюють. Інформація викривачів оперативно надсилатиметься керівникам цих структур або уповноваженим підрозділам (особам) з питань запобігання та виявлення корупції, а також до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції (НАЗК, НАБУ, Нацполіції, органів прокуратури).

У вересні 2023 року до Єдиного порталу повідомлень викривачів під'єднано Національну поліцію України та Державне бюро розслідувань.

4 вересня 2023 року НАЗК відкрило публічний доступ до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні чи пов'язані з корупцією правопорушення.

В Україні 1 січня 2020 року набув чинності Закон “Про внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” щодо викривачів корупції”.

Раніше ІМІ писав, що цей закон надає більше можливостей журналісту-розслідувачу в спілкуванні з інсайдерами, які можуть дати йому інформацію про факти корупції в їхній організації, адже, відповідно до закону, викривачу гарантується державний захист і певні права, а також звільнення від відповідальності. Навіть коли він повідомив про факти корупції не правоохоронний орган, а журналіста-розслідувача. Навіть якщо інформація, яку повідомив викривач журналісту, є інформацією з обмеженим доступом, але у викривача не було інших варіантів викрити корупцію.

Liked the article?
Help us be even more cool!