ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Мецгер прокоментував розслідування "Схем"

08.10.2021, 11:14
Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

Відсторонений голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер прокоментував розслідування програми “Схеми” “Мецгер, “ДНР”, Sky Mall і 60 мільйонів доларів”, згідно з яким банк видав $60 мільйонів кредиту донецькому підприємцю Сергію Брюховецькому – власнику бізнесу на окупованій території в Донецькій області, що сплачує податки до бюджету угруповання “ДНР”.

На своїй фейсбук-сторінці Мецгер написав, що служба безпеки банку перевірила компанії, яким був наданий кредит, і “ніяких порушень законодавства з боку власників компаній не було виявлено”. 

“Суть цього кредиту дуже проста: ми прокредитували компанію, яка купила торговий центр. Частиною угоди стало перекредитування в українських банках. Придбаний торговий центр, корпоративні права та майно оціночною вартістю понад 100 млн доларів перебувають у заставі банку”, – написав Мецгер.

За його словами, усі грошові кошти, видані банком як кредит, “були використані для рефінансування заборгованостей в українських банках та для розрахунку на території України з українською юридичною особою – продавцем активу”.

“Кредит не є проблемним (!), він належним чином обслуговується. Всі умови по сплаті процентів та тіла кредиту виконуються”, – написав він.  

Він заявляє, що державний банк не зробив жодного порушення: “У нас є всі документи, і ми відкриті до будь-яких перевірок органів досудового слідства”.

“Стосовно документів, які знайшли журналісти. Ці документи мають бути передані в СБУ та має бути проведене розслідування. Чи дійсно компанії працюють на непідконтрольній території? Чи дійсно вони сплачують там податки? Сподіваюся розслідування буде швидким та суспільство дізнається правду”, – написав Мецгер.

Як повідомляв ІМІ, 7 жовтня журналісти програми “Схеми: корупція в деталях” оприлюднили розслідування “Мецгер, “ДНР”, Sky Mall і 60 мільйонів доларів”, під час зйомок якого до знімальної групи застосували фізичну силу в кабінеті голови правління Укрексімбанку Євгена Мецгера.

Згідно з розслідуванням “Схем”, державний “Укрексімбанк” видав $60 мільйонів кредиту донецькому підприємцю Сергію Брюховецькому, який є власником бізнесу на окупованій території у Донецькій області, що сплачує податки у бюджет угруповання “ДНР”.

4 жовтня в Києві співробітники державного Укрексімбанку напали на знімальну групу “Схем” під час запису інтерв’ю з головою правління фінустанови Євгеном Мецгером прямо в його кабінеті.

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів програми “Схеми” (ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України).

Укрексімбанк звинуватив журналістів “Схем” у протиправному заволодінні інформацією з обмеженим доступом (банківською таємницею) і порушенні Кодексу етики українського журналіста.

Журналістів програми “Схеми” запросили на допит як потерпілих для встановлення всіх обставин події в Укрексімбанку під час запису інтерв'ю з головою правління Євгеном Мецгером.

Редакції “Схем” вдалося відновити відео, видалене працівниками Укрексімбанку під час нападу на знімальну групу програми в кабінеті голови державного банку Євгена Мецгера.

5 жовтня Наглядова рада Укрексімбанку повідомила, що розпочала перевірку обставин конфлікту з журналістами “Схем”.

6 жовтня голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер заявив про складання своїх повноважень на час проведення слідчих дій поліції та внутрішньобанкової перевірки щодо конфлікту з журналістами “Схем”.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що Офіс генпрокурора не покриватиме дій співробітників державного Укрексімбанку, які напали на знімальну групу програми “Схеми”. Відповідальним буде повідомлено про підозру.

Наглядова рада Укрексімбанку ухвалила рішення відсторонити голову правління Укрексімбанку Євгена Мецгера від здійснення повноважень на час проведення внутрішнього розслідування.

Працівники поліції перекваліфікували справу щодо нападу на журналістів програми “Схеми” за ознаками злочину, передбаченого частиною 3 ст. 171 Кримінального кодексу України (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”). Первинна реєстрація за заявою журналістів була за ч. 1 ст. 171 ККУ.

7 жовтня Голосіївське управління поліції вручило повідомлення про підозру одному зі службовців банку за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів  – ч. 1, 3 ст. 171 (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”) Кримінального кодексу. Також підозру вручили голові правління Укрексімбанку Євгену Мецгеру.

Liked the article?
Help us be even more cool!