ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Фотожурналіст Чернов розповів у Давосі про побачені в Маріуполі жахіття війни

27.05.2022, 10:12
Фото – Павло Клімов, Reuters
Фото – Павло Клімов, Reuters

Військовий кореспондент The Associated Press Мстислав Чернов розповів на Всесвітньому економічному форумі в Давосі про пережите в Маріуполі та про фейки, які поширює російська пропаганда про війну в Україні, повідомляє Укрінформ.

“Вчора в російських ЗМІ була новина, що знайшли братську могилу (у Маріуполі. – Ред.)... Вони стверджують, що знайшли братську могилу і що це зробила українська армія. Але вони не сказали, що ми показували цю братську могилу кілька місяців тому”, – сказав журналіст.

У зв'язку з цим він висловив думку, що виникає відчуття, що ми входимо в нову еру нестачі інформації. “Абсолютно неважливо, що ми вам показуємо, який матеріал маємо. Інтерпретація, боротьба не за зображення, а за інтерпретацію зображення”, – зауважив Чернов.

Кореспондент АР також розповів про побачені в Маріуполі жахіття війни, а також зазначив, що ще кілька місяців тому в це було важко повірити, навіть попри те, що називалися конкретні дати атаки росії.

“Ми їхали до Маріуполя, бачили, як українська армія готується до чогось. У нас було відчуття, що скоро розпочнеться. Я пам’ятаю, що сказав своїм колегам: ви знаєте, росія зазвичай починає війну близько 4-ї години. Тож до початку третьої світової війни в ​​нас залишилася приблизно година. В Маріуполь ми приїхали десь о 3:30. А потім почалися вибухи. Ми не могли повірити, що насправді атаковано всю Україну, а не тільки Донбас”, – зазначив Чернов.

Як повідомляв ІМІ, журналісти Мстислав Чернов і Євген Малолєтка стали лауреатами Премії Гонгадзе – 2022.

Також вони отримали премію німецької медіакомпанії Deutsche Welle “За свободу слова”.

Фотожурналісти Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та відеопродюсерка Василіса Степаненко стали лауреатами міжнародної журналістської премії імені Джеймса Найта (Knight International Journalism Awards) від Міжнародного центру журналістів (ICFJ).

Вони висвітлювали події в заблокованому російськими військами Маріуполі, знімали руйнування, спричинені обстрілами міста, роботу лікарів у місцевих шпиталях, численні жертви серед цивільного населення.

Liked the article?
Help us be even more cool!