ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Білий дім наказав керівникам великих цифрових компаній захистити суспільство від небезпек, пов’язаних із ШІ

05.05.2023, 14:46
Фото – Unsplash
Фото – Unsplash

Білий дім скликав очільників великих компаній у галузі технологій і повідомив їм, що ті зобов’язані захистити суспільство від небезпек, пов’язаних зі штучним інтелектом (ШІ), повідомляє BBC.

У Білому домі повідомили про намір активніше регулювати цей сектор, адже нові продукти на кшталт ChatGPT і Bard, що працюють на штучному інтелекті, захопили уяву широкого загалу.

Ці сервіси надають звичайним користувачам змогу повзаємодіяти з так званим генеративним ШІ, який може за секунди підсумувати інформацію з кількох джерел, знайти й видалити баг у комп’ютерному коді, написати презентацію чи навіть вірші, що доволі схожі на твір живої людини.

Запуск цих програм поновив дискусії щодо ролі ШІ в суспільстві та став наочним прикладом потенційних ризиків і переваг нової технології.

У четвер керівникам компаній, що зібралися в Білому домі, повідомили, що саме на компаніях лежить відповідальність за "безпеку й надійність їхніх продуктів", і застерегли, що адміністрація президента розглядає можливість запровадження нових правил і законів, які охоплюватимуть сферу штучного інтелекту.

Сем Алтман, генеральний директор OpenAi – фірми, що розробила ChatGPT, – сказав журналістам, що з приводу майбутнього регулювання ШІ погляди бізнесменів і влади "на диво добре збігалися".

Також Білий дім анонсував, що інвестує $140 мільйонів з Національного наукового фонду для створення семи нових дослідницьких інститутів, що займатимуться ШІ.

Раніше цього тижня "хрещений батько" ШІ Джеффрі Гінтон звільнився з Google, кажучи, що шкодує про свій доробок. Він розповів ВВС, що деякі ризики, пов’язані з ШІ-чатботами, є "доволі моторошними".

Є побоювання, що ШІ може швидко позбавити багатьох людей роботи та що чатботи на кшталт ChatGPT і Bard можуть бути ненадійними й сприяти поширенню дезінформації.

Дехто також стривожений, що генеративний ШІ може порушувати закон про авторське право. ШІ, здатний клонувати голос, може сприяти шахрайству, а відео, створені ШІ, – поширенню фейків.

Як повідомляв ІМІ, адміністрація Байдена почала вивчати можливі способи регулювання штучного інтелекту (ШІ) на кшталт ChatGPT, оскільки питання щодо впливу таких систем на національну безпеку й освіту стають дедалі нагальнішими.

Наприкінці березня 2023 року бізнесмени Ілон Маск, Стів Возняк та група інших експертів зі штучного інтелекту та очільників індустрії опублікували відкритого листа із закликом до піврічної паузи в розробленні систем, потужніших за GPT-4, нещодавно запущений OpenAI. Автори листа посилаються на потенційні ризики таких розробок для суспільства й людства.

У відповідь засновник компанії Microsoft Білл Гейтс заявив, що призупинення розроблення штучного інтелекту (ШІ) не розв'яже проблем, які можуть виникнути. 

Італія розпочала розслідування щодо ChatGPT через підозру в порушенні правил збирання даних.

ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) – це чатбот зі штучним інтелектом, розроблений у листопаді 2022 року каліфорнійською компанією OpenAI, дослідницькою компанією штучного інтелекту, за підтримки Microsoft. Бот може генерувати тексти на задану тему та відповідати на запитання користувачів.

Liked the article?
Help us be even more cool!