ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Зеленський про Андрушка: Дєвочку в цьому випадку буду захищати

10.10.2019, 12:58
Фото – фейсбук Юлия Мендель, УНІАН
Фото – фейсбук Юлия Мендель, УНІАН

Президент України Володимир Зеленський вважає, що його прессекретарка Юлія Мендель не мала права агресивно реагувати на журналіста Радіо Свобода Сергія Андрушка, але сказав, що захищатиме її в цій ситуації. Про це він розповів 10 жовтня на пресбрифінгу.

Водночас Президент вважає, що журналіст поводить себе некоректно та неетично. 

“Можна я вам чесно скажу? Я, звичайно, бачив Андрушка багато разів. Він журналіст. Мені здається, веде він себе, я декілька разів його бачив, не зовсім коректно. Мені здається, що не так себе має поводити чоловік по відношенню до жінки. Я пану Андрушку пробачав його поведінку по відношенню до мене. Це журналіст, це нормально. Вони вільні. Вони так рухаються. Він здоровий мужик. Чесно, якби я не був Президентом, я би відповів йому інакше”, – сказав Президент. 

За словами глави держави, Сергій Андрушко поводить себе некоректно вже не вперше.

“Але він здоровий хлопець. Він нападає, дійсно, це так. Він стрибає. Скільки разів ми з ним зустрічались, я своїм охоронцям завжди кричав: "Хлопці, відійдіть!" Чому? Бо він зашибе їх. А вони побачать, що мені щось загрожує, почнуть реагувати згідно законодавства України. Але, згідно законодавства України, є ще якісь людські відносини. Він не може бити мене мікрофоном по обличчю. Потрібно мати якусь етику, хоч трошки. Я вважаю, що він дуже часто вів себе неетично. Напевно, це в програмі “Схеми” не показували. Я вважаю, що це неправильно. В момент, коли він не вперше, ще раз кажу, вів себе некоректно”, – сказав Володимир Зеленський

Як зазначив Президент, він захищатиме в цій ситуації свою речницю. 

“Юля, звичайно, як прессекретар, не мала права так реагувати. Але є таке слово – "емоційна виснаженість". Уже була емоційна виснаженість, вона теж людина. І вона теж не зло, вона прессекретар. І вона вийшла з вашої професії. І він не має права, коли вона каже: "Зараз він вийде"... З ним це було дуже багато разів. Будь-яку людину можна довести до цієї ситуації. Вона не мала права, як прессекретар, так реагувати, але вона вже не змогла, як людина, інакше реагувати на пана Андрушка. І це є дійсність. Бо є будь-яка етика. Я не думаю, що в Андрушка більше прав, ніж у Юлії Мендель. Саме цей випадок, що я повинен сказати: да, ще раз так буде – ми розійдемось. Зараз я її захищаю. Ми живі люди, і я жива людина з помилками, і вона така ж сама. Тому дєвочку в цьому випадку буду захищати”, – сказав Володимир Зеленський.

Як повідомляв ІМІ, у вересні в Києві прессекретарка Президента Юлія Мендель відштовхнула кореспондента Радіо Свобода Сергія Андрушка, аби захистити Володимира Зеленського від запитання журналіста. 

Зі свого боку Юлія Мендель зазначила, що не штовхала Сергія Андрушка, і додала, що журналісти не мають порушувати безпеки першої особи.

Радіо Свобода опублікувало повне відео інциденту.

27 вересня журналіст Радіо Свобода Крістофер Міллер та журналістка видання “Лівий берег” Наталія Шимків повідомили, що нещодавно також зіткнулися з подібною поведінкою прессекретарки Президента Юлії Мендель.

30 вересня Медіарух та інші представники медіа закликали Президента України Володимира Зеленського особисто публічно відреагувати на загрозливу тенденцію перешкоджання роботі журналістів та медіа з боку працівників Офісу Президента.

30 вересня неформальна спільнота незалежних журналістів “Ініціатива 34” виступила з вимогою звільнення речниці Президента України Юлії Мендель через “непрофесійну та неетичну” поведінку щодо журналістів.

1 жовтня на брифінгу Президент України Володимир Зеленський пожартував щодо скандалу за участю його прессекретарки Юлії Мендель, запитавши у речниці: “Ви нікого не штовхали, Юль?”

7 жовтня журналіст Данило Яневський звернувся до Солом’янського управління поліції із заявою щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів Радіо Свобода Сергія Андрушка та Крістофера Міллера з боку речниці Президента України Володимира Зеленського Юлії Мендель.

Liked the article?
Help us be even more cool!