ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

На Мендель подали заяву в поліцію через перешкоджання журналістам

07.10.2019, 17:57
Фото – nv.ua
Фото – nv.ua

Журналіст Данило Яневський 7 жовтня звернувся до Солом’янського управління поліції із заявою щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів Радіо Свобода Сергія Андрушка та Крістофера Міллера з боку речниці президента України Володимира Зеленського Юлії Мендель.

Звернення до правоохоронців Яневський виклав на своєму фейсбуці, повідомляє Радіо Свобода.

У зверненні до правоохоронців він просить внести його заяву щодо Юлії Мендель до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 171 КК України.

На думку Яневського, дії речниці президента “є протиправними з точки зору кримінального законодавства, оскільки, застосувавши фізичний вплив на журналіста, прессекретарем допущено умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності, відповідальність за які передбачено ст. 171 КК України”.

Таким чином, за словами Яневського, “службова особа Мендель Ю. В. з перевищенням повноважень умисно порушила право журналіста на вільне збирання інформації, унеможливила його доступ до інформації, здійснила вплив у фізичній формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов'язків”.

У своїй заяві Яневський згадав про два випадки перешкоджання роботі журналістів Радіо Свобода з боку речниці президента – Сергію Андрушку та Крістоферу Міллеру.

Як повідомляв ІМІ, у вересні в Києві прессекретарка Президента Юлія Мендель відштовхнула кореспондента Радіо Свобода Сергія Андрушка, аби захистити Володимира Зеленського від запитання журналіста. 

Зі свого боку Юлія Мендель зазначила, що не штовхала Сергія Андрушка, і додала, що журналісти не мають порушувати безпеки першої особи.

"Радіо Свобода" опублікувало повне відео інциденту.

27 вересня журналіст Радіо Свобода Крістофер Міллер та журналістка видання “Лівий берег” Наталія Шимків повідомили, що нещодавно також зіткнулися з подібною поведінкою прессекретарки Президента Юлії Мендель.

30 вересня Медіарух та інші представники медіа закликали Президента України Володимира Зеленського особисто публічно відреагувати на загрозливу тенденцію перешкоджання роботі журналістів та медіа з боку працівників Офісу Президента.

30 вересня неформальна спільнота незалежних журналістів “Ініціатива 34” виступила з вимогою звільнення речниці Президента України Юлії Мендель через “непрофесійну та неетичну” поведінку щодо журналістів.

1 жовтня на брифінгу Президент України Володимир Зеленський пожартував щодо скандалу за участю його прессекретарки Юлії Мендель, запитавши у речниці: “Ви нікого не штовхали, Юль?”

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!