ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Медіаспільнота закликає Президента відреагувати на агресивну поведінку його прессекретарки

30.09.2019, 14:00
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Медіарух та інші представники медіа висловлюють стурбованість через нову тенденцію в поведінці працівників Офісу Президента з журналістами. 

Так, щонайменше троє журналістів українських та іноземних медіа повідомили, що нещодавно зіткнулися з неетичною та агресивною поведінкою прессекретарки президента Юлії Мендель, яка відштовхувала їх, в т. ч. щоб обмежити можливість поставити Президентові запитання. Це, зокрема, були Наталія Шимків з “Лівого берега”, Крістофер Міллер і Сергій Андрушко з “Радіо Свобода”. 

У згаданих випадках дії щодо обмеження доступу журналістів до Президента вчиняли не працівники державної охорони, що свідчить про відсутність загроз його безпеці, а саме прессекретарка Президента Юлія Мендель. Подібні дії можуть бути розцінені як такі, що мають ознаки перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. 

А посилання Юлії Мендель у своєму поясненні у фейсбуці на те, що, мовляв, її дії стосовно Андрушка були продиктовані, зокрема, й тим, що (цитуємо) “медіа наполягають, але не кидаються. Бо особистий простір першої особи – це його / її безпека. Особливо важливо це усвідомлювати після 2017 року, коли, вдаючи журналіста відомого видання, кілер підстрелив добровольця в Києві”, після публікації “Радіо Свобода” повного відео нагадують блюзнірство, адже їй, очевидно, було відомо, що Андрушко не “вдає” журналіста. 

Ми звертаємо увагу Президента Володимира Зеленського на те, що відкрите спілкування з журналістами – це не лише ознака демократичності влади, а й її обов’язок. З огляду на повторюваність випадків неетичного поводження з журналістами з боку працівників Офісу Президента та депутатів фракції “Слуга народу” ми закликаємо команду Зеленського до налагодження більш конструктивних взаємовідносин з медіа. Ми змушені відзначити, що реакція представників влади на попередні інциденти свідчила про неповне розуміння ними ролі незалежних медіа в суспільстві та про недостатню готовність до нормалізації стосунків із журналістською спільнотою.

Ми закликаємо Президента України Володимира Зеленського особисто публічно відреагувати на загрозливу тенденцію перешкоджання роботі журналістів та медіа з боку працівників Офісу Президента.

Медіарух “Медіа за усвідомлений вибір”

Заяву підтримали медіа та громадські організації:

"Детектор медіа"

Інститут масової інформації

"Український тиждень"

Громадське радіо

"Радіо НВ"

Донецький інститут інформації

Інститут розвитку регіональної преси

Інститут демократії ім. Пилипа Орлика

Центр прав людини ZMINA

Заяву підтримали журналісти:

Олексій Мацука

Наталія Лигачова

Тетяна Трощинська

Оксана Романюк

Світлана Остапа

Галина Петренко

Валерій Калниш

Гайгисиз Гелдієв

Олександр Михельсон

Лариса Денисенко

Долучитися до заяви можна, надіславши листа на пошту [email protected] із зазначенням імені та прізвища.

Як повідомляв ІМІ, прессекретарка Президента Юлія Мендель відштовхнула кореспондента Радіо Свобода Сергія Андрушка, аби захистити Володимира Зеленського від запитання журналіста. Інцидент стався під час форуму YES, який проходив у Києві з 12 по 14 вересня.

Зі свого боку Юлія Мендель зазначила, що не штовхала Сергія Андрушка, і додала, що журналісти не мають порушувати безпеки першої особи.

"Радіо Свобода" опублікувало повне відео інциденту.

27 вересня журналіст Радіо Свобода Крістофер Міллер та журналістка видання “Лівий берег” Наталія Шимків повідомили, що нещодавно також зіткнулися з подібною поведінкою прессекретарки Президента Юлії Мендель.

Liked the article?
Help us be even more cool!