ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Із 16 січня обслуговувати споживачів мають лише українською – мовний омбудсмен

01.12.2020, 15:32
Фото – gogetnews.info
Фото – gogetnews.info

Із 16 січня 2021 року мовою обслуговування споживачів в Україні має бути державна. 

Про це повідомляється 1 грудня на офіційній фейсбук-сторінці уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня.

Так, відповідно до статті 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари й послуги державною мовою.

“У супермаркеті та в інтернет-магазині, у кав'ярні, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці, де б ти не був, – обслуговування має бути українською. Лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватись іншою мовою”, – йдеться в повідомленні.

У разі порушення прав на отримання інформації та послуг українською мовою можна звертатися до уповноваженого із захисту державної мови: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12; e-mail: [email protected].

Як повідомляв ІМІ, 26 листопада уповноважений із захисту державної мови повідомив про надходження значно більшої кількості скарг щодо порушення Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” в частині застосування державної мови в освітньому процесі. 

В Україні 16 липня 2019 року набув чинності Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. 25 квітня 2019 року Верховна Рада України ухвалила закон у цілому.

Згідно з документом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська, її статус як єдиної державної мови зумовлений державотворчим самовизначенням української нації. Цей закон також регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя по всій території України.

Європейська комісія “За демократію через право”, відоміша як Венеційська комісія, дійшла висновку, що Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” не витримує балансу між захистом української мови та гарантуванням прав мов меншин.

21 червня 2019 року до КС звернувся 51 нардеп з вимогою визнати закон про мову неконституційним. Серед нардепів-підписантів – Нестор Шуфрич, Євгеній Мураєв, Наталія Королевська, брати Добкіни, Тетяна Бахтєєва, Вадим Новинський, Юрій Бойко, Олександр Вілкул, Сергій Ківалов тощо. На думку підписантів, закон про українську мову начебто порушує конституційне право громадян на використання рідної мови, створює атмосферу нетерпимості до мовного різноманіття в багатонаціональній Україні.

3 листопада Конституційний Суд України не ухвалив рішення, розглянувши подання щодо конституційності закону про мову.

Liked the article?
Help us be even more cool!