Конституційний Суд не ухвалив рішення щодо закону про мову
Конституційний Суд України на засіданні 3 листопада не ухвалив рішення, розглянувши подання щодо конституційності закону про мову.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на пресслужбу КСУ.
“Засідання щодо подання про мову відбулося, рішення не винесено”, – повідомили в пресслужбі. Водночас додали, що дата наступного розгляду справи поки невідома.
Нагадаємо, в Україні 16 липня 2019 року набув чинності Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. 25 квітня 2019 року Верховна Рада України ухвалила закон у цілому.
Згідно з документом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська, її статус як єдиної державної мови зумовлений державотворчим самовизначенням української нації. Цей закон також регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя по всій території України.
Європейська комісія “За демократію через право”, відоміша як Венеційська комісія, дійшла висновку, що Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” не витримує балансу між захистом української мови та гарантуванням прав мов меншин.
21 червня 2019 року до КС звернувся 51 нардеп з вимогою визнати закон про мову неконституційним. Серед нардепів-підписантів – Нестор Шуфрич, Євгеній Мураєв, Наталія Королевська, брати Добкіни, Тетяна Бахтєєва, Вадим Новинський, Юрій Бойко, Олександр Вілкул, Сергій Ківалов тощо. На думку підписантів, закон про українську мову начебто порушує конституційне право громадян на використання рідної мови, створює атмосферу нетерпимості до мовного різноманіття в багатонаціональній Україні.
Help us be even more cool!