В Офісі президента назвали вимушену посадку літака в Мінську виявом міжнародного тероризму
В Офісі президента України вважають, що вимушена посадка літака Ryanair у Білорусі – вияв міжнародного тероризму. Інцидент вимагає жорсткої юридичної оцінки.
Про це заявив радник голови Офісу президента з антикризових комунікацій Михайло Подоляк, повідомляє РБК-Україна.
“Повітряний інцидент у Білорусі з рейсом Афіни – Вільнюс – це, безсумнівно, прямий прояв міжнародного тероризму. І трактуватися даний інцидент повинен однозначно. Примус пасажирського літака до посадки в Мінську за сфальсифікованим приводом “про мінування” і під конвоєм військової авіації – безумовний і демонстративний виклик сучасному світу”, – заявив Подоляк.
За його словами, очевидно також, що цей акт нинішньої білоруської держави вимагає обов'язкової жорсткої юридичної оцінки. Мінімально це може бути “заборона на небо”, ізоляція країни від прямих комунікацій з цивілізованим світом. Оптимально – прямі персональні санкції щодо авторів цього сценарію, додає радник керівника ОП.
“Зрозуміло, що офіційний Мінськ байдужий до власної репутації, і тому засобів впливу не так багато: тільки ізоляції й тільки істотні фінансово-торговельні обмеження. Зрозуміло також, що, якби подібний інцидент із силовим примусом іноземного пасажирського авіалайнера до невмотивованої посадки трапився у вільній країні, наслідки були б набагато важчі. Аж до вигнання з адекватного міждержавного спілкування", – каже Подоляк.
Ще один найважливіший аспект цієї історії, зазначає він, – унаслідок цієї операції сам Лукашенко і Білорусь загалом остаточно перейшли до розряду максимальної токсичності й нерукоподатності.
“Ніякого компромісного виходу з тривалої політичної кризи за участю європейських посередників більше неможливо. Єдиний шлях у Лукашенка – остаточно розчинити свою країну в РФ. Виходячи з підсумкової ціни події, безсумнівно, що головним організатором і вигодонабувачем примусової посадки є РФ. Більш того, зараз уже абсолютно очевидно, що саме РФ свого часу готувала щось подібне для України. У вигляді неіснуючої “спецоперації” з точно таким же примусовим сценарієм і подальшою максимальною дискредитацію нашої країни”, – резюмує радник очільника ОП.
Як повідомляв ІМІ, Роман Протасевич був затриманий 23 травня. Він був пасажиром літака рейсу Афіни – Вільнюс, який сів у Мінську через повідомлення про бомбу на борту. Після огляду білоруські поліцейські його заарештували. Ryanair отримав вказівки від білоруських авіадиспетчерів посадити літак у Мінську. За дорученням Лукашенка для ескорту літака в небо підняли військовий винищувач МіГ-29.
Раніше Комітет державної безпеки Білорусі заніс засновників телеграм-каналу Nexta Степана Путила та Романа Протасевича до списку осіб, причетних до терористичної діяльності, поруч з очільниками ІДІЛ та іншими міжнародними терористами.
16 листопада 2020 року Білорусь передала польській стороні ноту з вимогою видати в найкоротші строки засновників телеграм-каналу “Нехта” Степана Путила і Романа Протасевича.
5 листопада 2020 року Слідчий комітет Білорусі звинуватив засновника телеграм-каналів Nexta і Nexta Live Степана Путила та колишнього головного редактора телеграм-каналів Романа Протасевича в організації масових заворушень у країні.
20 жовтня 2020 року суд Центрального району Мінська визнав телеграм-канал Nexta Live і логотип Nexta екстремістськими матеріалами.
Телеграм-канал Nexta Live, що висвітлює протести в Білорусі, змінив назву на “Нехта-Live” після того, як суд Мінська визнав його логотип “екстремістським матеріалом”.
14 серпня 2020 року стало відомо, що МВС Білорусі відкрило провадження проти засновника опозиційних телеграм-каналів Nехта і Nехта Live Степана Путила та оголосило його в розшук. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі. Путилу закидають організацію масових заворушень.
У серпні Міністерство внутрішніх справ Росії оголосило в розшук Степана Путила, засновника телеграм-каналу Nexta.
Телеграм-канал Nexta Live, попри вимкнення інтернету, став головним джерелом інформації про протести в Білорусі.
Help us be even more cool!