Вчителька з України ввійшла до переліку 50 найкращих педагогів світу у 2025 році
Вчителька початкових класів Івано-Франківського ліцею №7 Леся Павлюк увійшла до фіналу премії Global Teacher Prize 2025 (щорічна міжнародна премія, що вручається видатним учителям за їхній внесок у професію. – Ред.)
Про це свідчить інформація на сайті премії.
У профілі вчительки на сайті премії зазначається, що в юності вона організовувала заходи для громади, демонструючи лідерські здібності й креативність. У 2012 році, завершивши навчання в Коломийському педагогічному коледжі та Чернівецькому національному університеті, Леся стала вчителькою початкових класів.
“Леся зіткнулася з надзвичайними викликами, викладаючи під час війни й пандемії COVID-19. Повітряні тривоги й діти, що були змушені покинути дім, стали частиною її щоденної реальності, проте вона пристосувалася з неабиякою винахідливістю. Усвідомлюючи втрату знань серед учнів, вона стала однією з розробників курсу “Буквик”, що допомагає вивчати українську абетку завдяки мнемотехнікам, і допомогла дітям відновлювати навчання”, – зазначають організатори премії.
Леся Павлюк інкорпорує в навчальний процес вправи з освітньої кінезіології і мнемотехніки, що сприяють когнітивному розвитку й пам’яті, зокрема в дітей з особливими освітніми потребами. Її інклюзивний підхід допомагає таким дітям інтегруватися в загальноосвітній процес і заохочує в учнів емпатію та розуміння.
“Наприклад, одна з її учениць із особливими освітніми потребами змогла перейти на загальну програму й досягти високих результатів”, – зазначають організатори Global Teacher Prize.
Учні Лесі організовують благодійні ярмарки, піжамні вечірки й аукціони, збираючи значні кошти на доброчинність. У її класі учні проводять майстер-класи, рекомендують одне одному книжки й реалізують творчі ідеї, що виховує в них відповідальність і відчуття спільноти.
Сама ж педагогиня бере участь у реформуванні освіти в Україні, навчаючи вчителів інноваційних методів і надихаючи на зміни. Її запрошують виступати на конференціях, семінарах і вебінарах, де вона мотивує освітян і ділиться найкращими практиками. Також вона брала участь у створенні навчальних посібників, збагачуючи педагогічну галузь.
Марія Ігнатьєва, ВалентинаТроян
Help us be even more cool!