ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Білорусі журналісту Радіо Свобода Олегу Груздиловичу висунули звинувачення

28.12.2021, 18:12
Фото – svaboda.org
Фото – svaboda.org

Журналістові білоруської служби Радіо Свобода Олегу Груздиловичу висунули звинувачення за статтею про організацію і підготовку дій, що грубо порушують громадський порядок, або активну участь у них. За цією статтею йому загрожує до чотирьох років позбавлення волі, повідомляє Радіо Свобода.

Влада Білорусі звинувачує журналіста в нібито участі в несанкціонованому мітингу після позбавлення його акредитації з боку МЗС країни. Олег Груздилович не визнав провини. Він заявив, що не брав участі в акції, а виконував свою роботу і вів репортаж із місця подій. За його словами, незважаючи на відсутність акредитації, він на той момент також був позаштатним співробітником газети "Народна воля".

Як повідомляв ІМІ, Олега Груздиловича затримали вдома в Мінську 23 грудня та помістили під варту в СІЗО №1 Мінська. 

Груздилович є підозрюваним у кримінальній справі про організацію та підготовку дій, що грубо порушують громадський порядок, або активну участь у них (стаття 342 КК). Ця стаття передбачає до чотирьох років позбавлення волі.

16 липня 2021 року в Мінську затримали на 10 діб журналістів білоруської служби Радіо Свобода – Олега Груздиловича, Інну Студзинську та Олеся Дащинського. У їхніх квартирах провели обшуки. У 2020 році цих журналістів позбавили акредитації МЗС. 

16 липня 2021 року в Мінську в офісі білоруської служби Радіо Свобода під час обшуку силовики виламали кілька дверей та винесли з приміщення техніку.

Правозахисні організації Білорусі визнали політв’язнями затриманих журналістів Радіо Свобода Олега Груздиловича, Інну Ставинську та Олеся Дащинського.

23 грудня Міністерство внутрішніх справ Білорусі визнало "екстремістським формуванням" інтернет-ресурси білоруської служби Радіо Свобода.

3 грудня Центральний районний суд Мінська визнав "екстремістськими матеріалами" інформаційну продукцію телеграм-каналу "Радіо Свобода – Білорусь", його аналоги в соціальних мережах та на відеохостингу YouTube.

Зараз режим Лукашенка переслідує журналіста білоруської служби РС Андрія Кузнечика, якого 25 листопада в Мінську затримали силовики.

6 грудня рідні фрілансера білоруської служби Радіо Свобода Андрія Кузнечика повідомили, що його не звільнили після адміністративного арешту, що тривав 10 днів.

14 грудня в Білорусі фрілансера-консультанта Радіо Свобода та адміністратора опозиційного телеграм-каналу "РБ головного мозку" Ігоря Лосика засудили до 15 років колонії посиленого режиму.

Liked the article?
Help us be even more cool!