ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд спростував заяву "1+1 медіа" про визнання незаконним обшуку СБУ

02.03.2020, 11:16
Фото – ТСН
Фото – ТСН

Шевченківський районний суд Києва спростував інформацію про визнання незаконним обшуку в журналіста телеканалу "1+1" Дениса Данька, яку 27 лютого поширила пресслужба групи "1+1 медіа".

Про це повідомляється на офіційній сторінці суду у фейсбуці.

У суді зазначають, що слідчий суддя задовольнив скаргу адвоката журналіста й зобов’язав слідчих ГСУ СБУ повернути йому або його представникові вилучене майно під час обшуків 5 лютого.

"27 лютого 2020 року слідчим суддею Шевченківського районного суду м. Києва розглянуто скаргу адвоката Здоровця С. В. в інтересах Данька Д. М. на бездіяльність слідчих ГСУ СБ України, що полягає в неповерненні тимчасово вилученого майна.

За результатами розгляду скарги слідчий суддя ухвалив рішення зазначену скаргу задовольнити та зобов’язати слідчих ГСУ СБ України повернути журналісту Даньку Д. М. або його представнику майно, тимчасово вилучене під час проведення обшуку 5 лютого 2020 року", – йдеться в повідомленні.

Водночас суд окремо звернув увагу, що слідчий суддя не надавав оцінки законності проведення зазначеного обшуку.

Як повідомляв ІМІ, 27 лютого сайт групи "1+1 медіа" повідомив, що Шевченківський районний суд м. Києва визнав незаконним проведення обшуку в будинку та вилучення майна в журналіста телеканалу "1+1" Дениса Данька.

5 лютого співробітники СБУ провели обшук в офісі проєкту "Секретні матеріали" за адресою Куренівська, 18, у Києві.

Також 5 лютого правоохоронці провели обшуки у квартирах журналістів програми "Секретні матеріали" телеканалу "1+1". 

Група "1+1 медіа" повідомила, що СБУ проводить обшук у приміщенні редакції програми "Гроші", та заявила, що це "є повним порушенням журналістської недоторканності та тиском на незалежні ЗМІ".

5 лютого Голова СБУ Іван Баканов повідомив, що обшуки в одному з приміщень телеканалу "1+1" пов’язані з розслідуванням справи щодо незаконного прослуховування Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука. Він додав, що про жоден тиск на журналістів телеканалу "1+1" або утиски свободи слова в Україні в цій ситуації йдеться.

6 лютого група "1+1 медіа" звернулася до керівництва країни та правоохоронних органів з проханням звернути увагу "на надзвичайні й безпрецедентні дії" Служби безпеки України під час досудового розслідування.

6 лютого Комітет Верховної Ради з питань свободи слова визнав обшуки в офісі та домівках журналістів 1+1 перешкоджанням професійній діяльності і звернувся з цього приводу до Голови Служби безпеки України Івана Баканова.

Liked the article?
Help us be even more cool!