ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Голова СБУ заявив, що про тиск на журналістів телеканалу "1+1" не йдеться

06.02.2020, 10:13
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Голова Служби безпеки України Іван Баканов повідомив, що обшуки в одному з приміщень телеканалу “1+1” пов’язані з розслідуванням справи щодо незаконного прослуховування Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука.

Про це йдеться в заяві Голови СБУ, оприлюдненій на сайті Служби безпеки України.

Водночас він закликав представників телеканалу “1+1” “не спекулювати фактами та не маніпулювати суспільною думкою” під час висвітлення розслідування цієї справи.

“Про жоден тиск на журналістів телеканалу “1+1” або утиски свободи слова в Україні у даній ситуації мова не йде. І йти не може в принципі. Ми говоримо про неупереджене та всебічне розслідування кримінальної справи щодо незаконного прослуховування голови уряду. І слідчі дії проходили не лише по вулиці Куренівській, 18, але й за іншими адресами осіб, що перевіряються”, – підкреслив Іван Баканов.

Також Голова СБУ зазначив, що відповідні слідчі дії в цій справі проводилися щодо міністрів, представників державної влади та УДО. 

Крім того, повідомляє пресслужба СБУ, слідчі Служби безпеки України проводять досудове розслідування за фактом незаконного використання спеціальних технічних засобів отримання інформації (СТ3) в приміщеннях Кабінету Міністрів України, вчинені організованою групою за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 359 КК України.

“Слідчими та оперативниками СБУ встановлено, що до проведення незаконного використання СТ3, отримання, монтування і розповсюдження аудіозаписів можуть бути причетні окремі особи, які періодично відвідують та використовують під час своєї діяльності приміщення на вулиці Куренівській”, – йдеться в повідомленні.

Слідчі дії також проводились і в інших осіб, зокрема щодо працівників правоохоронного органу, які перевіряються на причетність до незаконного використання спеціальних технічних засобів.

Також СБУ повідомляє, що обшуки на вулиці Куренівській, 18, не пов’язані з діяльністю телеканалу “1+1” і жодного втручання в роботу каналу не здійснювалося.

Як повідомляв ІМІ, 5 лютого співробітники СБУ провели обшук в офісі проєкту "Секретні матеріали" за адресою Куренівська, 18, у Києві.

Група “1+1 медіа” повідомила, що СБУ проводить обшук у приміщенні редакції програми “Гроші”, та заявила, що це “є повним порушенням журналістської недоторканності та тиском на незалежні ЗМІ”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!